Obcokrajowcy nauczą się języka polskiego

Obcokrajowcy nauczą się języka polskiego

„Mówimy po polsku a nie po polskiemu” to projekt realizowany przez Fundację Edukacja i Przyszłość, działającą przy Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II. Jest on skierowany do młodzieży polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy.

Adam Jarubas w Białej i Radzyniu

Adam Jarubas w Białej i Radzyniu

Adam Jarubas, kandydat na prezydenta (PSL) 17 kwietnia odwiedził Białą Podlaską. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym odbyła się konferencja dla dziennikarzy a w filii AWF spotkanie z mieszkańcami. Potem wyruszył do Radzynia Podlaskiego.  

Zachęcali do współpracy polsko-niemieckiej

Zachęcali do współpracy polsko-niemieckiej

Podczas zorganizowanego w dniu 17 kwietnia spotkania w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy rozmawiano o korzyściach udziału w projektach, które dofinansowuje organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Opowiedział o nich m.in. Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w...

Produkują odpady, ale nie chcą za nie płacić

Produkują odpady, ale nie chcą za nie płacić

Mieszkańcy gm. Międzyrzec Podlaski  z oporami płacą za wywóz śmieci, niektórzy z uregulowaniem należności zwlekają miesiącami. Tymczasem gmina ściga dłużników i sprawdza, czy zgodnie z prawdą wypełnili deklaracje.

Ankieterzy zapukają do drzwi

Ankieterzy zapukają do drzwi

 Od 20 kwietnia do 2 maja w godz. 16-20 pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będą przeprowadzali ankiety na potrzeby opracowania dla miasta Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Z pierwszej strony

16_2015.jpg

 

16_2015_radzynska.jpg

 

 

 

dyzurny2.jpg

Tu zamieścisz ogłoszenie

Biuro reklamy i ogłoszeń
ul. Warszawska 15, Biała Podlaska
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 083 344-75-57
tel./fax 083 342-25-19

Punkty w regionie
Łosice
sklep RTV-AGD, Rynek 8

Łuków
"Juventur", ul. Kozia 3a

Parczew
"Biurex", plac Wolności 27

Międzyrzec Podlaski
"A-Z", ul. Lubelska 13

Radzyń Podlaski
"Foto Express", Rynek 10

Cinema 3D 172015

Biała Podlaska

Napisali egzamin gimnazjalny (GALERIA)

Wynik egzaminu gimnazjalnego decyduje o tym, do jakiej szkoły dostaną się uczniowie, dlatego przed rozdaniem kart z pytaniami pojawił się lekki stres. Odwiedziliśmy PG nr 5, gdzie do egzaminu stanęło 88 uczniów.

Kaczyński pogroził Stefaniukowi palcem

W jednym z wywiadów dla TVP Lublin prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że Dariusz Stefaniuk może być wykluczony z partii za wybranie do wykonania audytu w miejskich spółkach kancelarii związanej z Grzegorzem Biereckim. Prezydent twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia i nie boi  [ ... ]

Ankieterzy zapukają do drzwi

 Od 20 kwietnia do 2 maja w godz. 16-20 pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będą przeprowadzali ankiety na potrzeby opracowania dla miasta Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Region

Wszyscy tańczą sambę (GALERIA)

Sporo emocji towarzyszyło III Otwartemu Turniejowi Tańca Towarzyskiego Par Początkujących, który zorganizowano w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy. I nie ma czemu się dziwić, bo niektórzy tancerze prezentowali się przed publicznością po raz pierwszy.

Policjant wydał powieść sensacyjną

Pierwsza wersja „Cyngli” powstała 15 lat temu. Przypadkowo znaleziony rękopis przywołał wspomnienia i na nowo rozbudził wyobraźnię. Wtedy pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego Michał Idzikowski postanowił ją wydać.

Zamiast nart wodnych kilka ulic i chodników

Ponad milion złotych, które miasto „zaoszczędziło” na rezygnacji z projektu rozbudowy kolejnego etapu Międzyrzeckich Jeziorek, trafi na remont dróg. W tym roku urząd nie ma z czym poszaleć, bo musi spłacać ponad osiemnastomilionowy kredyt.

Na sygnale

Sprzedawał narkotyki, wpadł w ręce policji

Sąd Rejonowy zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące wobec 32-letniego Pawła G. z gm. Konstantynów. Mężczyzna jest podejrzany o to, że od 1 kwietnia 2014 r. do 10 kwietnia tego roku w Konstantynowie trzem osobom sprzedał za 2 tys. zł 17 g amfetaminy i 35 g marihuany.

Okradli działkowca

Łupem złodzieja, który włamał się 20 kwietnia do jednego z ogródków działkowych w Styrzyńcu (gm. Biała Podlaska) padła podkaszarka, kosiarka spalinowa i inne przedmioty na łączną wartość 1,6 tys. zł.

Promilowy rekordzista

3,5 promila miał 46-latek z pow. łukowskiego zatrzymany w piątek 10 kwietnia w Polskowoli. O pijanym kierowcy audi policję powiadomił świadek jego drogowych wyczynów.

Kultura i sport

Polska-Holandia. Emocji nie brakowało (2)

Międzypaństwowy dwumecz młodzieżowych reprezentacji U-21 Polski oraz Holandii w futsalu za nami. W najbliższym numerze szeroka relacja, wypowiedzi i komentarze. 

Polska-Holandia. Emocji nie brakowało (1)

Międzypaństwowy dwumecz młodzieżowych reprezentacji U-21 Polski oraz Holandii w futsalu za nami. W najbliższym numerze szeroka relacja, wypowiedzi i komentarze. 

Bednarek i Farben Lehre coraz bliżej

W ramach Reggae&Punk Rebel United Fest 2015 zaplanowano koncert Kamila Bednarka i Farben Lehre. Jako suport zagra Raggabarabanda i zespół niespodzianka.

MOTO

W marcu sprzedali 20 tys. samochodów

Klienci z całego świata kupili ponad 20 tys. nowych samochodów Porsche. To analogicznie 31,5% więcej w porównaniu do marca ubiegłego roku.

Ford Mustang-Nowe wcielenie

Europejska premiera najnowszego Forda Mustanga zbliża się wielkimi krokami. Jest też coś, co ucieszy europejczyków.

Felieton Ryszarda Godlewskiego: Kara? A może harac...

Idea dyscyplinowania kierowców, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zamieniła się w doskonałą maszynkę do robienia pieniędzy, które nie wiadomo na co idą, bo z pewnością nie na podniesienie bezpieczeństwa na drogach. W Polsce mamy polskie drogi, czyli dziuraw [ ... ]