Zachęcali do współpracy polsko-niemieckiej

Zachęcali do współpracy polsko-niemieckiej

Podczas zorganizowanego w dniu 17 kwietnia spotkania w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy rozmawiano o korzyściach udziału w projektach, które dofinansowuje organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Opowiedział o nich m.in. Tadeusz Sławecki, sekretarz stanu w...

Nocne Wilki na granicy (GALERIA)

Nocne Wilki na granicy (GALERIA)

W piątkowe popołudnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o niewpuszczeniu na teren Polski motocyklistów z klubu Nocne Wilki. W poniedziałek na granicy w Terespolu zgromadziło się wielu polskich amatorów dwóch kółek, chcących wesprzeć przejazd kilkunastu zmierzających do Berlina...

Majówka u Radziwiłła (GALERIA)

Majówka u Radziwiłła (GALERIA)

Obchody 3 maja uzupełnił otwarty turniej szachowy o puchar prezydenta, mecz samorządowcy kontra oldboje, a na koniec w parku Radziwiłłowskim obyła się majówka dla całych rodzin.

Z pierwszej strony

 18_2015.jpg

 

18_2015_radzynska 1.jpg

 

 

 

dyzurny2.jpg

Tu zamieścisz ogłoszenie

Biuro reklamy i ogłoszeń
ul. Warszawska 15, Biała Podlaska
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 083 344-75-57
tel./fax 083 342-25-19

Punkty w regionie
Łosice
sklep RTV-AGD, Rynek 8

Łuków
"Juventur", ul. Kozia 3a

Parczew
"Biurex", plac Wolności 27

Międzyrzec Podlaski
"A-Z", ul. Lubelska 13

Radzyń Podlaski
"Foto Express", Rynek 10

Repertuar Cinema 3D 182015

Biała Podlaska

Czas na matury (GALERIA)

Ponad tysiąc uczniów z miasta 4 maja rozpoczęło egzaminy maturalne. Na pierwszy ogień poszedł język polski.g>W tym ważnym dniu odwiedziliśmy II LO im. E. Plater. 

Majówka u Radziwiłła (GALERIA)

Obchody 3 maja uzupełnił otwarty turniej szachowy o puchar prezydenta, mecz samorządowcy kontra oldboje, a na koniec w parku Radziwiłłowskim obyła się majówka dla całych rodzin.

Rocznica uchwalenia konstytucji w mieście (GALERIA...

Spotkaniem pocztów sztandarowych na placu Wolności rozpoczęły się 3 maja miejskie obchody rocznicy uchwalenia konstytucji. Po części oficjalnej przyszedł czas na rodzinne spotkanie podczas Majówki u Radziwiłła.

Region

Mają lekkie pióra i głowy pełne pomysłów

Uczestnicy XI Warsztatów Dziennikarskich wykazali się niezwykłą kreatywnością. Tajniki zawodu poznawali 24 i 25 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy. Spotkanie z młodzieżą otwartą i ciekawą świata było prawdziwą przyjemnością.

Oryginalne flagi hasały w centrum miasta

Było gwarno, wesoło i przede wszystkim biało-czerwono. Miasto wzorem lat ubiegłych obchodziło Święto Flagi Narodowej.

Na harcerską nutę (GALERIA)

Po raz siódmy w Żeszczynce zabrzmiały dźwięki harcerskiej piosenki. 26 kwietnia do miejscowego Ośrodka Kultury i Tradycji zjechali zuchy i druhowie z całego regionu. Podczas Powiatowego Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej zaprezentowali utwory należące do tego nurtu

Na sygnale

Samochodowy złodziej w akcji

3 maja nieznany sprawca wybił szybę w zaparkowanym przy ul. Jana Kilińskiego nissana i ukradł portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi. Poszkodowany mieszkaniec miasta oszacował straty na 400 zł.

Wyrwał telefon z ręki i uciekł

47-letni mieszkaniec miasta 2 maja wyrwał z ręki pracownicy lombardu telefon komórkowy samsung galaxy S3 o wartości 460 zł i uciekł.

Działkowy włamywacz

 Nieznany sprawca wybił szybę w oknie altany i ukradł radiomagnetofon kasetowy philips i grill ogrodowy, powodując straty w wysokości 550 zł na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej.

Kultura i sport

Galeria Podlaska zaprasza

Do 6 maja można oglądać ekspozycję ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego pt. „Watykan w starej i współczesnej ikonografii”. Z kolei do 7 maja prezentowane są obrazy Sylwii Kalinowskiej.

Łobaszewska na Dzień Matki

 Grażyna Łobaszewska wystąpi w Białej Podlaskiej z okazji Dnia Matki. Jej koncert odbędzie się 30 maja o godz. 19 w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41.

Festiwal instrumentów dętych

 Już po raz XVIII Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia organizuje Festiwal Instrumentów Dętych. Tym razem uczniowie i zespoły kameralne z 26 szkół muzycznych zaprezentują się 28 i 29 kwietnia. Oceni ich komisja artystyczna składająca się ze znakomitych muzyków pedagogów.

MOTO

TESTY: FIAT 500L – Stylowo i rodzinnie

Autor: Arkadiusz Michlewicz / Włoski koncern po przejęciu Chryslera ma zdecydowanie więcej na głowie, co wiąże się ze mniejszoną ilością działań związanych z opracowywaniem nowych modeli Fiata.

W marcu sprzedali 20 tys. samochodów

Klienci z całego świata kupili ponad 20 tys. nowych samochodów Porsche. To analogicznie 31,5% więcej w porównaniu do marca ubiegłego roku.

Ford Mustang-Nowe wcielenie

Europejska premiera najnowszego Forda Mustanga zbliża się wielkimi krokami. Jest też coś, co ucieszy europejczyków.