Samorząd gminy Wisznice w latach 2019-2021 wydał średnio na inwestycje w każdym z tych lat 1786,30 zł na każdego mieszkańca. Taki wynik dał mu w rankingu "Wspólnoty" 1. miejsce w powiecie bialskim.
– Jesteśmy dumni z tego wyniku, ponieważ jest to dowód na to, że dobra współpraca pomiędzy radą gminy a wójtem i całym zespołem urzędu gminy jest receptą na pokonywanie barier i osiąganie sukcesów – mówi wójt Piotr Dragan. Dodaje, że gmina w tym czasie nie pogłębiła swojego zadłużenia. Budżet samorządu z roku na rok zwiększa się, a w 2022 r. wynosi on już ponad 34 mln. złotych.
W tym roku metoda rankingu była podobna jak w ubiegłych latach. Pod uwagę brana była całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2019–2021). W ten sposób organizatorzy chcieli uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.
CZYTAJ: Będzie nowa droga - odetchną Małaszewicze Duże i Wólka Dobryńska
Piotr Dragan podkreśla, że gmina ma jeszcze wiele planów inwestycyjnych.
– Najbliższe plany skupiamy na skończeniu inwestycji finansowanych z Polskiego Ładu tj. modernizacji drogi Horodyszcze-Łyniew, modernizacji mostu. W zasadzie budowie nowego mostu na rzece Zielawie między Wygodą i Wisznicami oraz modernizacji drogi powiatowej Dubica-Polubicze. Realizujemy również dwa projekty z zakresu dostarczenia mieszkańcom instalacji odnawialnych źródeł energii tj. instalacji solarnych, instalacji fotowoltaicznych i ekologicznych pieców. Kończymy realizację projektu z zakresu termomodernizacji 4 budynków użyteczności publicznej. To plany na ten i najbliższy rok – zaznacza wójt.
– Poza tym mamy plany długoterminowe. Skupiamy się na napisaniu nowego Planu Rewitalizacji Gminy Wisznice, tak by wskrzesić na nowo zdegradowane budynki, a kilka takich jest jeszcze w gminie Wisznice. Myślimy również o rozbudowie założonego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Curynie, który zaczął nam przynosić zyski, a obserwując kolejkę oczekujących i potrzeby w zakresie opieki długoterminowej, to wiem, że moglibyśmy w chwili obecnej znaleźć co najmniej dwa razy więcej pacjentów. Z wójtami Doliny Zielawy próbujemy zorganizować spółdzielnię energetyczną, co mogłoby dać nam niższe ceny energii, jesteśmy w trakcie tworzenia spółdzielni. To plany na tą najbliższą i dalszą przyszłość – przekazuje Piotr Dragan.
CZYTAJ: Węgiel ma kosztować 2 tys. zł/t. Gminy w to wejdą – zapewnia poseł
Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Konstantynów
Mieli piach, mają asfalt. Droga z Czeputki do Motwicy otwarta
Osiedla będą przyjazne służbom ratunkowym
Międzyrzec Podlaski doczeka się wiaduktu! Umowa z wykonawcą podpisana
Napisz komentarz
Komentarze