Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 11:10

Wygrana na inaugurację

W pierwszym meczu Mistrzostw Europy kadra Marcina Kasprowicza pokonała Belgię 1:0.
Zuzanna Witek nie wykorzystała rzutu karnego. Mimo to Polski ograły Belgijki 1:0.

Autor: pzpn.pl

Od wygranej 1:0 nad Belgią swój udział w Mistrzostwach Europy w Szwecji rozpoczynają reprezentantki Polki U-17 prowadzone przez Marcina Kasprowicza. Mecz był prowadzono zdecydowanie pod dyktando Polek. Gdyby nie słaba skuteczność wynik mógł być okazalszy. Jedyną bramkę w 31 minucie zdobyła Oliwia Związek. W drugiej połowie biało-czerwone miała dwie wyśmienite sytuacje na zdobycie bramki. Weronika Araśniewicz przedryblowała obrończynie, minęła bramkarkę i mając przed sobą pustą bramkę trafiła w poprzeczkę. W 82 minucie sędzina podyktowała rzut karny dla Polek. Niestety Zuzanna Witek strzeliła zbyt lekko i piłka padła łupem bramkarki rywalek.

W czwartek kolejny mecz rywalkami naszych młodych piłkarek będzie jeden z faworytów do złota Hiszpania. Transmisja w TVP Sport od godz. 15:30.

Marcin Kasprowicz, trener kadry U-17

- Gratuluje zespołowi zwycięstwa. Konsekwentność i determinacja była na najwyższym poziomie dlatego zasłużenie wygraliśmy. Teraz przygotowujemy się do meczu z Hiszpania, z wicemistrzem Europy. Na pewno to będzie bardzo trudny mecz.