Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 maja 2024 07:41

Nieskuteczny pościg po przerwie

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja piłkarzy ręcznych AZS-AWF. W szóstym meczu ponieśli piątą porażkę, na dodatek z sąsiadem z dolnych rejonów tabeli i to we własnej hali. Zadecydowała przede wszystkim o tym nie obecność w składzie rywali wielokrotnego reprezentanta Polski i brązowego medalisty mistrzostw świata (2009) Bartłomieja Jaszki, ale fatalna postawa w pierwszej połowie.

Bialczanie prowadzili tylko raz, gdy wynik spotkania otworzył celnym rzutem z karnego najskuteczniejszy sobotniego wieczoru Piotr Pezda. Niestety, po kwadransie od tego momentu na czele znajdowali się goście z Kalisza, wygrywając już sześcioma golami (4:10).

Nasi szczypiorniści gubili piłkę oraz nie wykorzystywali sytuacji strzeleckich, m.in. młodzi Hubert Skuciński i Rafał Chełmiński oraz Pezda, który z siedmiu metrów trafił w poprzeczkę. Na szczęście swój dzień rozgrywał tym razem Łukasz Adamiuk i do przerwy akademicy przegrywali „tylko” 10:16.

Zaraz po wznowieniu gry różnica jednak wzrosła nawet do ośmiu trafień (10:18), ale kolejne udane interwencje Adamiuka (w sumie 10) i skuteczność Bartosza Ziółkowskiego szybko odmieniły obraz meczu. w ciągu niecałych pięciu minut bialczanie zdobyli sześć goli (16:18), by w 47. minucie po karnym Pezdy złapać kontakt z rywalami (20:21).

Niestety, mimo wielu okazji nie dane im było ich doścignąć, m.in. przy stanie 22:23 Maciej Adamczyk obronił rzuty Pezdy i Skucińskiego, a fatalną stratę zaliczył Bartosz Warmijak. Wyrównanie mogło też paść w ostatnich sekundach, ale sędziowie odgwizdali faul Ziółkowskiego w ataku i sytuacja AZS-AWF staje się w tabeli coraz mniej różowa.