Książka połączy bialczan

start 14.05 godz. 15:00
koniec 30.05 godz. 20:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

Łączy nas książka! – to akcja animacji, która będzie realizowana w ramach XVIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej, od 14 do 31 maja, przez Barwną Multimedialną Bibliotekę dla dzieci i młodzieży.

Działania będą skupione wokół tematu piłki nożnej. W akcji będą mogły wziąć udział całe rodziny. Organizatorzy poprzez wyjątkową promocję literatury chcą skłonić bialczan do rodzinnych aktywności. Zaproponowane też zostaną zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem nowych technologii i stworzona będzie Barwna Strefa Kibica. A wszystko po to, by pozyskać nowych czytelników.

Inauguracja XVIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej "Łączy nas książka!" nastąpi w Parku Radziwiłłowskim w niedzielę 14 maja o godz. 15. W bibliotece powstanie Barwna Strefa Kibica, a na boisku zmierzy się osiem drużyn: przedstawiciele Urzędu Miasta, Stowarzyszenia Wspólny Świat, drużyna bibliotekarska i drużyny składające się z chętnych czytelników. Nie będzie to takie proste, drużyny będą grały nie tylko prawdziwą piłką nożną, ale również plażową. A rozgrzewkę poprowadzi profesjonalny trener. Inni uczestnicy i widzowie będą kibicowali, a na specjalnych stanowiskach będzie można wykonać z różnych materiałów plastycznych machacze-pompony do kibicowania.

Dodatkowe w czasie rozgrywek przewidziano: stanowisko do makijażu twarzy kibica, planszę do wykonania zdjęcia ze znanym piłkarzem (Robertem Lewandowskim), możliwość zabaw z chustą i tunelem animacyjnym, kolorowanie piłkarskich kolorowanek. Do wspólnej zabawy będzie zachęcał bibliotekarz ubrany w nadmuchiwany strój reklamowy piłki nożnej. W przerwach meczy usłyszymy piłkarskie piosenki, które wykonają wokalistki z Bialskiego Centrum Kultury. Do kibicowania zachęcać będzie zespół cheereaderek, działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej. Z ich udziałem, przed wręczeniem dyplomów za udział w rozgrywkach, przeprowadzony zostanie trening kibicowania dla wszystkich chętnych. Uczestnicy będą już mieli wykonane machacze-pompony, które posłużą do wspólnej fantastycznej zabawy w kibicowanie. Dostępnych będzie wiele stanowisk z różnymi konkurencjami zręcznościowymi związanymi z piłką nożną i nie tylko.

Wiele atrakcji przygotowano również na sobotę 20 maja. Wtedy od godz. 14 w Parku Radziwiłłowskim rozegrany zostanie turniej gry na konsolach Fifa i turniej wiedzy o piłce nożnej (organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisywanie się na oba turnieje). Poza tym do 31 maja czytelnicy na korytarzu biblioteki będą mogli zagrać w piłkarzyki, z wcześniejszą rezerwacją i po wypożyczeniu książki

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do promocji czytelnictwa i aktywności ruchowej wśród mieszkańców miasta.

(mp)

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.