XVI edycja Podlasie Jazz Festival

start 20.10 godz. 15:00
koniec 22.10 godz. 22:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Wielkimi krokami zbliża się XVI edycja Podlasie Jazz Festival. Muzyczna uczta rozpocznie się 20 i potrwa do 22 października. Oprócz zaproszonych gości w programie jest m.in. jubileusz 30-lecia Jazz Trio.

Występ świętującego 30-lecie Jazz Trio zainauguruje tegoroczny festiwal i będzie wypełniony niespodziankami. Zaproszeni zostali specjalni goście, w tym: Jan Ptaszyn Wróblewski, Ewa Uryga, Grzegorz Kapołka, Maciej Strzelczyk, Karol Szymanowski, Andrzej Antolak oraz tancerze ZPiT Podlasie z bialskiej AWF. Ponadto podczas jubileuszu odbędzie się promocja nowej płyty zespołu z nagraniami koncertowymi z gwiazdami polskiego jazzu i bluesa. Będzie to też idealna okazja do wręczenia medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" bialskiemu muzykowi Jarosławowi Michalukowi, przyznanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Koncert odbędzie się w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju przy ul. Akademickiej 2, wstęp bezpłatny.

Kolejna dawka jazzu w najlepszym wydaniu zostanie zaserwowana 21 października. W tym dniu wystąpi Myrczek&Tomaszewski oraz Henryk Miskiewicz&Full Drive Feat i Michael "Patches" Stewart. Bilety na pierwszy dzień festiwalu kosztują 40 zł, a występ odbędzie się w auli AWF przy ul. Akademickiej 2.

Następnego dnia, w tym samym miejscu, zostanie zorganizowany kolejny koncert. 22 października wystąpi Hanna Banaszak z zespołem oraz Włodek Pawlik Trio.

Bilety dostępne są w cenie 50 zł, a dla osób, które zdecydują się na udział w obu koncertach, przewidziana jest wejściówka w cenie 75 zł. Więcej o artystach w najbliższym wydaniu "Słowa".

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w restauracji Verona Cafe przy ul. Janowskiej 4/8 (tel. 83 344 20 20) oraz w sklepie muzycznym Music Audio przy ul. Janowskiej 11 (tel. 83 342 57 47). 
 

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.