Pamiętali o 13 grudnia

Pamiętali o 13 grudnia

13 grudnia 1981 r. w Polsce wprowadzono stan wojenny. Nie zapominają o tym lokalni przedstawiciele Solidarności, miejscy radni i młodzież ze środowisk narodowych. Każda z tych grup na swój sposób wspominała wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat.

Studentka turystyki nową Miss AWF

Studentka turystyki nową Miss AWF

Najpiękniejszą studentką filii Akademii Wychowania Fizycznego została Ewelina Dmitruk. Koronę przekazała jej ustępująca miss Katarzyna Jońska.  

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Odwagą i refleksem wykazał się 37-letni mieszkaniec Łosic. W Dębem Wielkim w powiecie mińskim zatrzymał mężczyznę, który jechał hondą, mając prawie dwa promile alkoholu.

Z pierwszej strony

biala50.jpg

radzyn50.jpg

dyzurny2.jpg

Tu zamieścisz ogłoszenie

Biuro reklamy i ogłoszeń
ul. Warszawska 15, Biała Podlaska
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. 083 344-75-57
tel./fax 083 342-25-19

Punkty w regionie
Łosice
sklep RTV-AGD, Rynek 8

Łuków
"Juventur", ul. Kozia 3a

Parczew
"Biurex", plac Wolności 27

Międzyrzec Podlaski
"A-Z", ul. Lubelska 13

Radzyń Podlaski
"Foto Express", Rynek 10

Biała Podlaska

Pisali listy w obronie prześladowanych

15 i 16 grudnia młodzież, nauczyciele i dyrekcja ZSZ nr 1 pisali listy w obronie osób więzionych za swoje poglady. Inicjatorem akcji jest Amnesty International. 

Prezydenci 12 miast obradowali w Białej

Zarząd Związku Miast Polski przybył na południowe Podlasie. Gości przyjęło dwóch prezydentów: będący od 16 lat w strukturach związku były włodarz Andrzej Czapski oraz jego świeżo upieczony następca Dariusz Stefaniuk.

Pamiętali o 13 grudnia

13 grudnia 1981 r. w Polsce wprowadzono stan wojenny. Nie zapominają o tym lokalni przedstawiciele Solidarności, miejscy radni i młodzież ze środowisk narodowych. Każda z tych grup na swój sposób wspominała wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat.

Region

Hodowcy o gołębich sercach (GALERIA)

Miłośnicy i hodowcy skrzydlatych piękności podsumowali sezon lotowy podczas XIX Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych okręgu Biała Podlaska. Jak zwykle towarzyszyła jej aukcja ptaków i uzbierano ponad 8 tys. zł, które przekazano rodzinie w potrzebie.

Czy przedsiębiorców skuszą niższe stawki?

Ta informacja z pewnością ucieszy wielu mieszkańców gm. Konstantynów. Od przyszłego roku zapłacą mniejszy podatek rolny oraz transportowy.

Leśna Podl.: Wójt ślubował

Miało być uroczyście, i było… do momentu złożenia ślubowania przez wójta Pawła Kazimierskiego. Do małej scysji doszło przed podjęciem uchwały w sprawie zarobków gospodarza gminy.

Na sygnale

Śmierć kierowcy

Kierowcy samochodów ciężarowych TIR oczekujący w kolejce na przekroczenie granicy polsko-białoruskiej w Kukurykach zauważyli, że w kabinie mana znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia.

Kasę wysłała, a telefonu nie ma

Mieszkanka gm. Września, we październiku za pośrednictwem portalu OLX kupiła telefon komórkowy za ponad 1,5 tys. zł od osoby podającej się za mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski. Do chwili obecnej nie dostała zamówionego telefonu ani zwrotu pieniędzy. 

Kopali i okładali pięściami

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który działając w porozumieniu z dwiema innymi nieustalonymi osobami pobił dwóch mężczyzn w wieku 60 i 26 lat.

Kultura i sport

Sylwester z gwiazdami opery

Gala sylwestrowa gwiazd opery, operetki i estrady odbędzie się 31 grudnia w sali widowisko-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41.

Teatralnie o Bożym Narodzeniu

 Misterium Bożego Narodzenia według scenariusza i reżyserii Wojciecha Telaczyńskiego będzie okazja obejrzeć 18 grudnia o godz. 10 i 11.30 w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41.

Zobacz „Okruchy rzeczywistości”

 W Galerii Podlaskiej BCK można oglądać wystawę malarstwa Radosława Jastrzębskiego „Okruchy rzeczywistości”. Artysta ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, obecnie mieszka i tworzy w Ostrołęce.