W radzyńskiej Białce pojawiły się morsy

  • 24.01.2017, 19:54 (aktualizacja 02.02.2017 12:04)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
W radzyńskiej Białce pojawiły się morsy
Kąpią się w Białce, na tamie. Wchodzą do lodowatej wody, kiedy temperatura spada poniżej zera. - Im zimniej, tym lepiej - mówią radzyńskie morsy.

W Radzyniu urodziło się dziecko - Klub Morsa. Na razie nieformalny, ale błyskawicznie przybywa zarówno członków, jak i fanów. Filmik zamieszczony w sieci z pierwszego radzyńskiego morsowania bił rekordy polubień. Radzyńskie morsy żartują, że tworzą historię....
A zaczęło się od tego, że Łukasz i Michał Wołodko chcieli sprawdzić, jak to jest być morsem. Bracia są czynnymi sportowcami, biegają, podciągają się na drążku. Są nie tylko zawodnikami, ale współorganizatorami radzyńskich zawodów.  Morsowania spróbowali w Lublinie nad Zalewem Zemborzyckim i wciągnęło ich. - Było super! Niesamowite wrażenia. To uzależnia - mówi Łukasz Wołodko. I dodaje: - Pojechaliśmy do lubelskiego Klub Morsa, żeby nabrać doświadczenia i porozmawiać z kolegami bardziej zaawansowanymi w morsowaniu. Dowiedzieliśmy się wielu fajnych rzeczy i spróbowaliśmy

Adrenalina i endorfiny

Jak było? - Pozytywne emocje, odczucia i wszystko na raz. Adrenalina, emdorfiny, mega sprawa, fajni ludzie - mówią. Lodowa inicjacja nastąpiła w Nowy Rok, a już w niedzielę 6 stycznia weszli do wody w Radzyniu przy tamie nad Białką. Zebrała się grupa pięciu śmiałków. Temperatura powietrza wynosiła wtedy minus szesnaście stopni! - Wybraliśmy miejsce, ale nikomu nie przyszło do głowy latem, żeby zbadać grunt. Zrobiliśmy to więc przy pomocy wędki. Okazało się, że głębokość jest idealna, ok. 1,5 metra - opowiada Łukasz.  Do wody schodzili po zwykłej drabince. Oprócz Michała i Łukasza pionierami radzyńskiego morsowania zostali: Wojciech Sawicki i Łukasz Czarnecki z Radzynia, którzy kąpali się w lodowatej wodzie po raz pierwszy, oraz mors z większym doświadczeniem - Kamil Kozak z Czemiernik. Z pierwszego morsowania nakręcili filmik i wrzucili do sieci. Facebook pękał od komentarzy - "brawo panowie", "wielki szacun".

Aneta Franczuk

Cały reportaż w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa nr 4.

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe