LOT będzie szkolił pilotów na bialskim lotnisku

  • 3.03.2017, 11:23 (aktualizacja 03.03.2017 11:38)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
LOT będzie szkolił pilotów na bialskim lotnisku
Bialskie lotnisko stanie się siedzibą warszawskiego Aeroklubu Polskich Linii Lotniczych LOT. Miasto podpisało już umowę z przedstawicielami klubu.

Decyzja zapadła w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to władze Aeroklubu podpisały umowę z prezydentem Dariuszem Stefaniukiem. Na razie władze warszawskiego klubu nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów związanych z rozpoczęciem szkoleń, ponieważ trwa procedura organizacyjna.

– Szkolenie teoretyczne do turystycznej licencji pilota samolotowego oraz licencji szybowcowej prowadzimy obecnie w Warszawie, natomiast w praktyce będzie się ono odbywało na lotnisku w Białej Podlaskiej. Obecnie jesteśmy zadowoleni ze współpracy z władzami miasta i innymi instytucjami, które umożliwiły nam szkolenia – mówi Tomasz Maj, dyrektor i szef wyszkolenia Aeroklubu PLL LOT.

Loty na bialskim lotnisku najprawdopodobniej rozpoczną się pod koniec kwietnia lub w maju. – Wszystko związane jest z tym, kiedy uda nam się dopiąć wszelkie sprawy organizacyjne – dodaje dyrektor Maj.

Aeroklub PLL LOT jest stosunkowo młodym klubem, a jego początki sięgają grudnia 1979 r. Bialskie lotnisko jest już kolejnym, na którym będzie kształcić młode nadzieje polskiego lotnictwa. Aeroklub ma własną, wykwalifikowaną kadrę instruktorską, zarówno w sekcji samolotowej, jak i szybowcowej. Wiele osób, które szkoliły się w klubie, lata obecnie w rożnych liniach lotniczych na całym świecie.
 
Monika Pawluk
www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe