Aleja Pamięci w Terespolu

  • 10.03.2017, 16:22 (aktualizacja 10.03.2017 16:45)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Aleja Pamięci w Terespolu
Stowarzyszenie Bugowiaki bierze udział w ogólnopolskim programie "Decydujesz, pomagamy". Projekt, z którym startuje, zakłada utworzenie w mieście alei pamięci. O tym, czy uda się go zrealizować, zadecydują mieszkańcy, którzy mogą wesprzeć inicjatywę, oddając na nią swój głos.

Program "Decydujesz, pomagamy" jest wspólną inicjatywą Tesco oraz Fundacji Tesco Dzieciom, która jest strategicznym partnerem tej inicjatywy oraz fundatorem puli grantów.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i nieformalnych grup mieszkańców aktywnie działających w środowiskach lokalnych. Jego celem jest wsparcie i promocja zaangażowania społecznego w rozwój lokalnych społeczności. Nagrodami w konkursie jest 150 grantów, każdy na kwotę 5 tys. zł, z przeznaczeniem na realizację projektu społecznego.

Do konkursu zgłosiło swój projekt Stowarzyszenie Bugowiaki. Pod nazwą "Piękna historia podstawą kształcenia" kryje się inicjatywa utworzenia "alei pamięci" – ciągu tablic informacyjnych przy głównej ulicy miasta.

– Chodzi o niewielkiego rozmiaru obeliski. Przewidujemy pięć lub więcej tzw. upamiętnień, czyli tablic z krótkim biogramem postaci i ewentualnie popiersia, ustawionych w równych odstępach wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Chcemy uhonorować zasłużone osoby związane z Terespolem, począwszy od założenia miasta aż do czasów współczesnych. Poza tym zależy nam na dostarczaniu pozytywnych wzorców dla młodzieży – mówi Wojciech Gałabuda, członek Stowarzyszenia.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje osób godnych upamiętnienia. Stowarzyszenie zapowiada konsultacje i spotkania informacyjne. Sugestie przyjmowane są także drogą mailową na adres: bugowiaki@gmail.com.

Wesprzeć inicjatywę można, oddając głosy na projekt w terespolskim markecie Tesco, poprzez wrzucenie żetonów do pojemnika z nazwą "Piękna historia podstawą kształcenia". Warto pamiętać, że o wygranej w konkursie decyduje liczba głosów. Akcja potrwa do 4 kwietnia.

(sb)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe