Zgłębiali tajniki barmańskiej sztuki

  • 13.03.2017, 12:32 (aktualizacja 13.03.2017 12:59)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Zgłębiali tajniki barmańskiej sztuki
Atrakcyjny prezent przygotował Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej uczniom z okazji świętowanego w ubiegłym roku jubileuszu szkoły. Pełnoletnia młodzież, która zaangażowała się w przygotowania uroczystości, uczestniczyła w bezpłatnym kursie barmańskim.

Pierwszy kurs barmański odbył się w bialskim Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w marcu 2016 roku. Wtedy uczniowie pod czujnym okiem trenerów z Krakowskiej Szkoły Restauratorów zgłębiali tajniki miksologii. A w czerwcu 28 pełnoletnich uczniów klas gastronomicznych ukończyło kurs baristyczny. W tym roku kurs trwał trzy dni, od 4 do 6 marca.

– Kurs barmański jest w tym roku bezpłatny, ponieważ jest to prezent dla uczniów, którzy angażują się w pracę na rzecz naszej szkoły. Mieliśmy w ubiegłym roku jubileusz. Osoby, które się zaangażowały w tę uroczystość, otrzymały od szkoły nagrodę w postaci tego kursu – mówi Ireneusz Długołęcki, dyrektor ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Trzydniowy kurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, uczestniczyły ich w nim aż 32.

Dlatego szkoła ma zamiar kontynuować dokształcanie swoich uczniów w zakresie podstaw miksologii i baristyki. Odpowiedzią na to jest projekt unijny. – Przygotowaliśmy projekt unijny, gdzie zamieściliśmy takie kursy barmańskie. Skorzystać z nich będą mogli również nauczyciele. Dzięki nabytym umiejętnościom i certyfikatom będą mogli sami szkolić naszych uczniów – dodaje dyrektor Długołęcki.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 11.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe