Wisznice pobiegły Wilczym Tropem

  • 13.03.2017, 23:02 (aktualizacja 16.03.2017 12:21)
  • www.slowoposlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Wisznice pobiegły Wilczym Tropem
50 osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", który został zorganizowany w niedzielę 26 lutego w Wisznicach. Uczestnicy biegu w ten sposób świętowali Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości w Wisznicach rozpoczęły się mszą świętą z udziałem delegacji lokalnych instytucji, szkół i organizacji pozarządowych. Po mszy delegacje udały się pod pomnik, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Na cmentarzu w Wisznicach uczczono pamięć poległych, zapalono znicze i złożono kwiaty na grobach żołnierzy.

Bieg Tropem Wilczym w Wisznicach zorganizowano po raz pierwszy i we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja. Bieg odbył się na jednym dystansie, liczącym 1963 metry. W imprezie uczestniczyło 50 biegaczy: 28 mężczyzn i 22 kobiety. Organizatorów cieszy fakt, że w biegu sporą grupę stanowiła młodzież.

Uczestnicy zostali nagrodzeni w czterech kategoriach: kobiety rocznik 2001-2003, 2000 i starsze oraz mężczyźni w tych samych rocznikach. A po sportowych zmaganiach w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty obejrzeć można było wystawę "Żołnierze Wyklęci Południowego Podlasia", poświęconą Leonowi (ps. Jastrząb) i Edwardowi (ps. Żelazny) Taraszkiewiczom, oraz wystawę wojskowego sprzętu i umundurowania.

Monika Pawluk

www.slowoposlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe