Protokoły z sesji jednak na papierze

  • 14.03.2017, 23:09 (aktualizacja 20.03.2017 15:39)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Protokoły z sesji jednak na papierze
Radni przegłosowali, że nie będą publikować protokołów z sesji w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. Skąd ten upór?

O publikowanie protokołów z obrad sesji rady gminy w Biuletynie Informacji Publicznej upomniał się radny Grzegorz Gałecki. Marek Król, przewodniczący rady gminy, odmawiał, zasłaniając się zapisami w statucie. Gmina Kąkolewnica – jak pisaliśmy już na naszych łamach – jest jedyną gmina w powiecie radzyńskim, w której nie publikuje się protokołów z przebiegu sesji w BIP-ie. Owszem, są dostępne, ale na papierze, w Urzędzie Gminy. 

Radny Grzegorz Gałecki jeszcze na lutowej sesji rady gminy zaproponował uchwałę, która zmieniłaby statut i umożliwiła publikowanie protokołów w internecie. Projekt przepadł jednak w głosowaniu. Radny Marek Matejuk, który głosował przeciwko, powiedział: – Nikt z mieszkańców nie zgłaszał się do mnie z prośbą o publikowanie protokołów w BIP-ie. Przerabialiśmy ten temat na wszystkich komisjach i były one za odrzuceniem wniosku.

Przewodniczący Marek Król wypowiadał się w podobnym tonie: – Podczas moich dyżurów nie spotkałem się z sytuację, że ktoś dopominał się o protokoły z sesji. Są dostępne w Urzędzie Gminy i każdy ma do nich wgląd.

Aneta Franczuk

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 11.

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe