Wesprzyj działania charytatywne

  • 15.03.2017, 09:47 (aktualizacja 15.03.2017 11:26)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebook
Wesprzyj działania charytatywne
Caritas Diecezji Siedleckiej wraz z nadejściem wielkiego postu przygotował do dystrybucji na terenie diecezji 10 tys. Skarbonek Miłosierdzia oraz 40 tys. baranków wielkanocnych w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna 2017.

Zebrane w ten sposób pieniądze pozwolą na wsparcie działań charytatywnych w parafiach diecezji siedleckiej. To akcja, która uwrażliwia na cierpienie i ubóstwo najbardziej potrzebujących poprzez wyrzeczenia i próbę zmagań z samym sobą

– Środki, które do tej pory przeznaczało się na słodycze, zabawki, papierosy czy nowe ubrania, można przekazać do Skarbonek Miłosierdzia. Parafie zbierają pieniądze na leczenie dzieci i osób starszych, natomiast Szkolne Koła Caritas na program stypendialny dla dzieci i młodzieży Skrzydła – mówi Anna Nowińska z Biura Prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej. Można również skorzystać z opcji skarbonki wirtualnej. W tym celu należy wejść na stronę www.jalmuzna.caritas.pl.

Na wielkanocnym stole nie powinno zabraknąć baranka wielkanocnego – symbolu zmartwychwstałego Chrystusa. Część pieniędzy ze sprzedaży baranków z białej czekolady (jeden kosztuje 5 zł), zostanie przekazana siedleckiej Caritas m.in. na utrzymanie jadłodajni i pomoc doraźną, a 1 zł pozostanie w parafiach na działania charytatywne.

(mm)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe