Koparki wjechały na boisko

  • 17.03.2017, 11:33 (aktualizacja 17.03.2017 11:44)
  • www.slowopodlasia.pl |Polub nas na Facebooku
Koparki wjechały na boisko
Ruszyły prace przy budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które powstanie na miejscu dotychczasowego boiska treningowego za stadionem MKS Podlasie. 7 marca zastępca prezydenta podpisał umowę z wykonawcą, dzień później na teren budowy wjechały koparki.

Mimo że projekt był gotowy już dawno, przez dłuższy czas Urząd Miasta nie mógł wyłonić firmy, która przeprowadziłaby budowę. – Dopiero w trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Przede wszystkim jakość wykonania będzie zgodna z naszą specyfikacją, co potwierdzają certyfikaty wykonawcy – mówi zastępca prezydenta Adam Chodziński.

Inwestycję zrealizują wspólnie spółki Prestige Invest z Gdyni i Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna. Pierwszy etap budowy boiska zostanie dofinansowany w połowie z pieniędzy ministerialnych. Na całość inwestycji zarezerwowano 2 mln zł. Prace będą zmierzały do powstania pełnowymiarowego boiska o rozmiarach 105 na 60 m. Wyposażone będzie ono w kompletną infrastrukturę: piłkochwyty, odpowiednie oświetlenie oraz odwodnienie.

Przekazanie placu budowy inwestorom nastąpiło 8 marca. Wtedy też na placu rozpoczęto roboty, nastąpiła organizacja zaplecza budowy, wykonano wytyczenia terenu. Jak zapewnia Urząd Miasta, budowa treningowej murawy to tylko początek inwestycji zmierzających do całkowitej modernizacji stadionu piłkarskiego MKS Podlasie.

(mp)

www.slowopodlasia.pl |Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe