Statuetki dla liderów przedsiębiorczości

  • 22.03.2017, 14:42 (aktualizacja 22.03.2017 15:18)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Statuetki dla liderów przedsiębiorczości
Mieszkańcy powiatu parczewskiego poznali sześciu kolejnych liderów przedsiębiorczości. Na uroczystej gali statuetki zwycięzcom wręczyli przewodniczący kapituły i starosta Jerzy Maśluch. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa lubelskiego.

W uroczystej gali Lidera Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016, w niedzielę 19 marca w Parczewie, uczestniczyło przeszło dwustu gości: przedsiębiorców, pracowników Starostwa Powiatowego, przedstawicieli gmin. Gościem honorowym był marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Kapituła składająca się z pracowników Starostwa, jednostek podległych powiatowi oraz radnych powiatu parczewskiego i przedstawiciela Powiatowej Rady Gospodarczej, pod przewodnictwem profesora Jerzego Nitychoruka, przeanalizowała czternaście wniosków, które wpłynęły na konkurs.

Liderem przedsiębiorczości został Zakład Usługowy Krecik Barbary Kisiel z Antopola w gminie Podedwórze. – Początki były ciężkie. Sukces odnieśliśmy dzięki dobrym pomysłom męża, który w odpowiednim czasie podejmował dobre decyzje, i dzięki temu nasza firma z roku na rok się rozwijała. Dziś jest to firma rodzinna, prowadzona wspólnie z zięciem i synem – mówi Barbara Kisiel, współwłaścicielka Krecika.

Do kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dwudziestu pracowników w branży usługowej zgłosiła się tylko jedna firma, i to ona – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Parczew SA w Parczewie – została liderem przedsiębiorczości. Przewodniczący kapituły wyjaśnił, że to, iż w danej kategorii była tylko jedna firma, nie musiało oznaczać, że zostanie wybrana.

W kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dwudziestu osób w branży handlowej wygrał Agronom sp. z o. o. w Jasionce. Z kolei liderem przedsiębiorczości wśród małych (do 20 osób) przedsiębiorstw handlowych zostało Gospodarstwo Rybackie Siemień sp. z o. o. w Siemieniu.

W kategorii firm produkcyjnych zatrudniające powyżej dwudziestu pracowników wygrał Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Amikus Renaty Kozioł w Jabłoniu, produkujący znicze nagrobkowe. W kategorii gospodarstw rolnych laureatem został Marian Jarmuł z Parczewa. – To dobrze, że kapituła zauważyła trud rolników i przyznała po raz pierwszy taką statuetkę. Należy się ona nie tylko mnie, ale także dwóm pozostałym nominowanym kolegom, dlatego dziękuję za nią nie tylko w swoim, ale także w ich imieniu – powiedział Jarmuł.

Gala była też okazją do wręczenia staroście Jerzemu Maśluchowi medalu "Za współpracę ze związkiem kombatantów rezerwistów Wojska Polskiego". Medalem pamiątkowym województwa lubelskiego marszałek Sosnowski uhonorował Barbarę Wikło i Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego w Hołownie, reprezentowane przez wiceprezesa stowarzyszenia Grażynę Łańcucką. Marszałek wręczył też grawerton okolicznościowy Janinie Sidor.

W gali uczestniczyła także delegacja z Lubomla na Ukrainie, partnerskiego miasta powiatu parczewskiego.

Pełną relację z wydarzenia przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 12.

Janusz Włodarczyk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe