Zaborek idealny do pracy i naładowania baterii

  • 29.03.2017, 08:19 (aktualizacja 30.03.2017 10:04)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Zaborek idealny do pracy i naładowania baterii
W zabytkowym kościółku w pensjonacie Uroczysko Zaborek 18 marca odbył się wernisaż związany z plenerem malarskim, który miał miejsce w ubiegłym roku. Swoje prace zaprezentowało wielu artystów z całej Polski.

Artyści przez dwa tygodnie gościli w Zaborku, tworząc za pomocą różnych technik artystycznych niejednoznaczne, zmuszające do dyskusji prace nawiązujące do tej miejscowości. – Dzisiaj kończy się pewien proces, który trwał w zasadzie od wakacyjnego pleneru, czyli od ośmiu miesięcy. To zderzenie osobowości i talentów, a także własnego ego – mówił Leszek Jaworski, opiekun wernisażu.

Do Uroczyska na wernisaż przybyło 18 artystów z całej Polski, m.in. z Gdańska, Warszawy czy Poznania

Artyści doceniają Zaborek ze względu na niepowtarzalny klimat. Podkreślają, że to idealne miejsce do pracy i naładowania baterii. – Słyszałam wiele na temat Zaborka i tego pleneru. Pomimo poczucia wyróżnienia, nie ukrywam, że początkowo byłam spanikowana i zastanawiałam się, czy podołam w towarzystwie tak wyśmienitych osób na plenerze. Musiałam jednak stanąć na wysokości zadania. Oprócz malowania była też okazja na rozmowę i dyskusję z innymi uczestnikami. Byłam oczarowana plenerem, jeśli chodzi o naturę, ale także całym kompleksem Uroczyska – mówi artystka Magdalena Deput.

Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu "Słowa" nr 13.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe