Papierosy przerzucali przez siatkę

  • 31.03.2017, 16:20 (aktualizacja 31.03.2017 16:43)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Papierosy przerzucali przez siatkę NOSG
Pięciu mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Ich nielegalny proceder odkrył patrol funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

22 marca w rejonie Koroszczyna funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu znaleźli 7 tys. paczek papierosów fest bez polskich znaków akcyzy, wartych prawie 100 tys. zł. Po skontrolowaniu terenu, gdzie znaleźli kontrabandę, podjęli działania, w wyniku których zatrzymano trzech Polaków. Okazało się, że papierosy wyrzucili oni z naczepy samochodu ciężarowego, który wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do dalszych odpraw celnych.

Kontynuując dochodzenie, funkcjonariusze SG ustalili kolejne dwie osoby zaangażowane w nielegalny proceder. Są to kierowca ciężarówki, która przekraczała granicę, oraz główny organizator przemytu. Zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego przedstawiono w sumie pięciu obywatelom RP.

– Tylko w tym roku funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 4 mln zł – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KWATERA U CIOTKI
KWATERA U CIOTKI 1.04.2017, 22:48
HI Hi.Nic nowego.20 lat temu tak się robiło na moście w Słubicach.Fajne czasy.Pozdrowienia dla wszystkich SDL

Pozostałe