W Sosnówce zaprezentowali tradycje wielkanocne

  • 7.04.2017, 15:22 (aktualizacja 07.04.2017 15:46)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
W Sosnówce zaprezentowali tradycje wielkanocne
Po raz czwarty w hali Publicznego Gimnazjum zagościły zespoły i twórcy ludowi z powiatu bialskiego. 2 kwietnia odbył się tam Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych.

Pisanki, kolorowe ozdoby i palmy wielkanocne, tego nie mogło zabraknąć na przeglądzie. Te najpiękniejsze decyzją jury otrzymały nagrody. Tradycyjnie w trakcie przeglądu rozstrzygnięto również konkursy na stół wielkanocny i zespół śpiewaczy.

Po raz pierwszy w przeglądzie wzięły udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polubiczach. Koło istnieje od ponad 50 lat, obecnie skupia 33 osoby.  - Panie angażują się na rzecz naszego koła. Co roku organizujemy powiatowy przegląd chórów parafialnych i pieśni Maryjnej. A z prezentacją stołu wielkanocnego w Sosnówce jesteśmy po raz pierwszy, mamy nadzieję, że uda się zdobyć jakieś wyróżnienie. A przygotowania i opracowanie koncepcji naszej prezentacji rozpoczęłyśmy na miesiąc przed konkursem - mówi Bożena Jakubiuk z KGW w Polubiczach.

Bogactwo tradycji zachwyciło osoby, które w pierwszą kwietniową niedzielę

– Ta impreza jest pięknym dowodem na to, że Podlasie, powiat bialski ma bogate tradycje. A Starostwo Powiatowe zawsze będzie wspierało takie wydarzenia, zawsze znajdziemy pieniądze na promocję takich inicjatyw, właśnie po to, żeby przekazywać tradycje młodemu pokoleniu – mówi Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Organizatorami IV Powiatowego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych byli Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowce, wójt gminy, Starostwo Powiatowe i marszałek województwa lubelskiego.

(mp)

Wyniki konkursów w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 15

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (61)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe