Wystawa w całości poświęcona dzieciom

  • 19.04.2017, 21:22 (aktualizacja 20.04.2017 14:14)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Wystawa w całości poświęcona dzieciom
Beztroska zabawa, bezgraniczna ufność i ciekawość świata, to przymioty dzieci, które na swoich fotografiach stara się uchwycić Elżbieta Pyrka. Wystawę bialskiej podróżniczki i fotografki w całości poświęconą dzieciom można oglądać w galerii I Piętro.

Z zawodu jest geodetą z zamiłowania – podróżnikiem i fotografem. Lubi poznawać nowe miejsca na całym świecie, przyglądać się różnorodnym krajobrazom, architekturze, roślinności i oczywiście – życiu ludzi. Bialczanka Elżbieta Pyrka wychodzi z przekonania, że każda podróż ubogaca, poszerza horyzonty, uczy tolerancji oraz szacunku dla innych kultur, a jednocześnie prowadzi do refleksji, że pewne wartości są uniwersalne dla całej ludzkości.

Ze swoich podróży przywozi wyjątkowe fotografie. Szczególną uwagę zwraca na dzieci. I pokłosiem tych artystycznych zainteresowań jest wystawa zdjęć Pyrki zatytułowana "Dzieci świata", której wernisaż odbył się w piątek 7 kwietnia w Galerii I Piętro Strefa Sztuki przy ul. Warszawskiej 11. Fotografie pokazują dzieci podczas beztroskiej zabawy, czasami również podczas ciężkiej pracy. Autorka zwraca uwagę na to, w jakim są nastroju, jak są ubrane. Wśród wielu fotografii Pyrki są te najbliższe jej sercu, przedstawiające jej wnuki.

Wystawę oglądać można do 1 maja.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe