Licealiści Adrian i Piotr nagrali teledysk

  • 20.04.2017, 15:45 (aktualizacja 20.04.2017 16:18)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Licealiści Adrian i Piotr nagrali teledysk
Co może wyniknąć z przyjaźni muzyka i zapalonego filmowca? W przypadku wokalisty Adriana Litewki i Piotra Rosińskiego znajomość zaowocowała nakręceniem teledysku. Film stworzony do piosenki wykonanej przez Adriana w ciągu zaledwie kilku dni od premiery obejrzały setki internautów.

Licealiści znają się ze szkoły, uczą się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica. Adrian to znany mieszkańcom miasta wokalista bialskiej grupy Chwilka. Śpiewa od najmłodszych lat, na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Najważniejszym dotychczas osiągnięciem jest zdobyte przez niego w 2016 r. pierwsze miejsce na Eurowizji młodzieżowej w Rimini we Włoszech. Piotr z kolei interesuje się montażem filmów video.

– Stwierdziliśmy, że trzeba wreszcie ruszyć, wyjść do przodu i pokazać ludziom nasze pasje. Od dłuższego czasu zamieszczam na swoim kanale w internecie filmy z występów i różnych koncertów. Ale teledysku jeszcze nie było – mówi Adrian Litewka. Znając zamiłowanie swojego kolegi do montażu, postanowił poprosić go o pomoc. Teledysk powstał do piosenki "Imię deszczu" z repertuaru Andrzeja Piasecznego.

– Postanowiliśmy, że umieścimy film w internecie, bo to obecnie najlepsza reklama. Wszystko działo się bardzo spontaniczne. Wziąłem sprzęt i stwierdziliśmy że coś nagramy. Praca nad teledyskiem zajęła nam pół dnia. Montowaliśmy teledysk do drugiej w nocy – opowiada Piotr Rosiński, autor teledysku.

Wybór utworu, do którego powstał teledysk, nie był przypadkowy. "Imię deszczu" to piosenka, do której aranżację specjalnie dla Adriana stworzył muzyk Budki Suflera Mieczysław Jurecki. Było to w 2013 r., gdy bialczanin znalazł się wśród laureatów prestiżowego konkursu Diamentu Lublina. Aranżacja była jedną z nagród, drugą stanowił wspólny występ z braćmi Cugowskimi.

W planach młodzi bialczanie mają realizację kolejnych teledysków. Jak podkreśla Adrian, zależy mu na tym, aby rozpropagować swoją muzykę i znaleźć osobę, która poprowadziłaby go w dalszej muzycznej drodze.

Efekty pracy licealistów nad ich pierwszym wspólnie zrealizowanym teledyskiem można obejrzeć tutaj:

 

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 16.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe