Sukces Pauliny w ogólnopolskim konkursie

  • 18.04.2017, 14:13 (aktualizacja 21.04.2017 12:48)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Sukces Pauliny w ogólnopolskim konkursie
Paulina Chraniuk z trzeciej klasy Gimnazjum nr 1 w Łosicach została finalistką I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Faustynie.

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. s. Faustynie zorganizowało Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Honorowy patronat objął rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński.

W konkursie wzięło udział 230 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju, z 36 diecezji. Po etapie szkolnym i rejonowym 7 kwietnia odbył się w Krakowie Łagiewnikach finał. – Wystartowało w nim 103 uczniów. Było to dla nich wielkie przeżycie. Przygotowanie do konkursu wymagało czasu i przyswojenia wiedzy związanej z życiem św. siostry Faustyny: szlaków, które przemierzała, "Dzienniczka" oraz kazań wygłoszonych podczas beatyfikacji i kanonizacji Faustyny – mówi z dumą Joanna Olizaruk, która przygotowała uczennicę do wszystkich etapów konkursu.

(mal)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe