Pride Of Poland zbliża się wielkimi krokam

  • 20.04.2017, 11:35 (aktualizacja 20.04.2017 12:03)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Pride Of Poland zbliża się wielkimi krokam
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Zaprezentowano już konie oraz program święta. Jednak czy po ostatnich incydentach w stadninie zagraniczni kupcy pojawią się, by wziąć udział w aukcji?

Podczas tegorocznego Święta Konia Arabskiego zostanie zaprezentowanych 61 koni czystej krwi arabskiej, ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie, Białce oraz ze stadnin prywatnych. Zostało zgłoszonych 59 klaczy i 2 ogiery: Albano i Fazzan. 42 konie pochodzą ze stadnin państwowych, natomiast 19 z prywatnych hodowli.

– W tym roku przedstawiamy przede wszystkim młode konie, gdyż takie jest zapotrzebowanie na rynku. Większość kupców lub pośredników chce młodsze konie po to, by pokazywać je na międzynarodowych pokazach na świecie, szczególnie w krajach arabskich – mówi Sławomir Pietrzak, prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.

Znany jest też program Święta Konia Arabskiego. Odbędzie się on w dniach 11-14 sierpnia. Pierwsze dwa dni to 39. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. 12 sierpnia planowany jest koncert Filharmonii Lubelskiej w Zamku Biskupim.

Najważniejszy punkt imprezy, czyli aukcja Pride Of Poland, rozpocznie się 13 sierpnia. Na ten dzień zaplanowana jest także wystawa związana z historią Stadniny, a także wręczenie okolicznościowych medali z okazji okrągłej rocznicy 200-lecia istnienia Stadniny.

Ostatni dzień to Letnia Aukcja Koni Arabskich, tzw. Summer Sale oraz parada hodowlana. Sesja fotograficzna dla koni rozpocznie się na początku maja, natomiast gotowy katalog ma być rozsyłany do klientów na początku czerwca. W tym roku po raz drugi współorganizatorem zostały Międzynarodowe Targi Poznańskie, które rozpoczęły kampanię promocyjną Święta Konia Arabskiego.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2015 r. organizacją imprezy zajmowała się doświadczona firma Polturf, ale w ubiegłym roku zerwała umowę ze Stadniną. Powodem był brak zaufania wobec zleceniodawców – zarzucono niedotrzymywanie terminów zapisanych w umowie i łamanie klauzuli poufności.

Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu "Słowa" nr 16.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolina
Karolina 23.04.2017, 21:11
Kiedy JEST 200 LECIE STADNINY ???

Pozostałe