Czy celowo podpalono leśniczówkę?

  • 4.05.2017, 07:33 (aktualizacja 05.05.2017 11:52)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Czy celowo podpalono leśniczówkę?
Leśniczówka w Dołhołęce w gminie Międzyrzec Podlaski, należąca do Koła Łowieckiego Diana, spłonęła w nocy 24 kwietnia. Myśliwi nie ukrywają, że mogło dojść do podpalenia

Strażacy otrzymali zgłoszenie około godz 23. W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej, jednak nie zdołano uratować drewnianej, krytej eternitem leśniczówki, która doszczętnie spłonęła. Zabytkowy, 100-letni budynek był własnością Koła Łowieckiego Diana od 20 lat. Zakupiony został od Lasów Państwowych. Służył do celów łowieckich, a także rekreacyjnych.

Prezes Koła Diana uważa, że to celowe podpalenie w związku z konfliktem o dzierżawę obwodu łowieckiego nr 19. – Ubolewamy, że ktoś był na tyle bezmyślny, by zrobić coś takiego. Nie było żadnych przesłanek, które wskazywałyby na inny sposób pojawienia się ognia. Tam od miesiąca praktycznie nikt nie przebywał. Jedynie strażnik pojawił się raz, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku – mówi Marek Michalik, prezes Koła Łowieckiego Diana. 

 Straty, według Koła, oszacowano na 300 tys zł. Obecnie sprawę bada policja. Ekspertyza biegłych może rozwiać wszelkie wątpliwości związane z pożarem. Przypomnijmy, że konflikt o obwód łowiecki rozpoczął się w styczniu. Wtedy Starostwo Powiatowe rozwiązało umowę na dzierżawę obwodów łowieckich z trzema kołami. Ostatecznie Koła Szarak i Ponowa nadal będą działały na terenie powiatu bialskiego, natomiast Diana otrzymała wypowiedzenie (jej obwód przejęło już Koło Ogar piszemy o tym na sąsiedniej stronie 4). Z zarzutami starosty nie zgadza się prezes Koła, który 7 kwietnia złożył pozew do sądu i zawiadomienie do prokuratury w Białej Podlaskiej.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe