Czym kierować się przy kupowaniu bramy garażowej?

  • 12.05.2017, 13:24 (aktualizacja 12.05.2017 13:37)
  • Artykuł partnera
Czym kierować się przy kupowaniu bramy garażowej?

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zamknąć swój garaż przy pomocy odpowiedniej bramy garażowej? Nie wiesz, czy lepiej będzie wybrać bramę uchylną, czy może rolowaną? Wiele osób decyduje się również na użycie bram segmentowych, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jakie cechy powinna mieć godna uwagi brama garażowa?

Przenikanie ciepła

Jeśli Twój garaż jest połączony z częścią mieszkalną, to wtedy musisz zatroszczyć się o to, aby brama miała jak najniższy współczynnik przenikania ciepła, najlepiej nie gorzej, niż 1,3 W. Bardzo ciekawe rozwiązania pod względem bram garażowych przygotowała w swojej ofercie firma http://www.cels.pl/, która na rynku działa od dłuższego czasu i pod tym względem ma niezwykle rozbudowaną ofertę. 

Jeśli mówimy o energooszczędności bram garażowych, to tutaj przyda się możliwie jak najszybszy napęd takiej bramy, bowiem dzięki temu mniej ciepła ucieknie podczas wjeżdżania do garażu.

Automatyczny rygiel 

Wspomniane wcześniej bramy segmentowe mają specjalne zabezpieczenie w napędzie, które po jej zamknięciu się blokuje i uniemożliwia podważenie bramy. Jest to bardzo dobra wiadomość dla każdego, kto chce jak najlepiej chronić swój majątek.

Wygląd również jest ważny 

Nie da się ukryć, że kwestii estetyczne również będą odgrywały ważną rolę podczas wyboru jak najlepszej bramy garażowej. Przede wszystkim jej design powinien pasować nam do całej reszty elewacji domu i niejako się z nią komponować. Zatem, jeśli już będziemy takową bramę dla siebie wybierać, to warto jest skupić się na takich, które faktycznie będziemy w stanie dopasować do swoich aranżacji. W innym wypadku będzie to niezbyt estetycznie wyglądało. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nowoczesne bramy garażowe są stosunkowo ładne i uniwersalne, więc istnieje duża szansa, że nie będziesz musiał zbyt długo szukać tej odpowiedniej. 

Jak zatem widzisz, jest tutaj kilka ważnych kwestii do rozpatrzenia, bowiem brama garażowa pełni jedną z ważniejszych funkcji. W żadnym wypadku nie radzimy w tym miejscu oszczędzać, ale zdecydować się na takie rozwiązanie, które rzeczywiście będzie wysokiej jakości i posiada odpowiednie parametry, o których wspominaliśmy wyżej. Przekonasz się wtedy, że warto było poświęcić nieco czasu na ten proces. Najtańsze bramy garażowe bardzo często ulegają różnym awariom, m.in. występują problemy z napędem.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe