Sportowa rywalizacja młodzieży z diecezji

  • 15.05.2017, 21:23 (aktualizacja 16.05.2017 14:12)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Sportowa rywalizacja młodzieży z diecezji Justyna Dragan
Już po raz drugi w mieście nad Krzną zorganizowana została Parafiada Diecezji Siedleckiej. W zmaganiach sportowych wzięła młodzież m.in. z Parczewa, Ryk, Adamowa i Międzyrzeca Podlaskiego.

XII Parafiada Diecezji Siedleckiej odbyła się 12 maja na obiektach sportowych AWF. To właśnie uczelnia była głównym organizatorem imprezy sportowej, która zgromadziła w jednym miejscu młodzież gimnazjalną z 4 bialskich parafii oraz innych miejscowości diecezji.

– Zapewniamy opiekę studentów, wolontariuszy i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Parafiada obejmuje szereg dyscyplin sportowych od lekkoatletyki, przez gry zespołowe, ringo po pływanie. Nasi studenci oprócz pełnienia roli pomocników, są także sędziami, weryfikują wyniki, zajmują się rozstawianiem sprzętu i dbają o to, by te zawody miały rangę sportu na najwyższym poziomie – mówi Anna Bodasińska, prodziekan ds.rozwoju Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. I dodaje, że uczelnia jest otwarta na inicjatywy różnych grup społecznych i chętnie włącza się w takie inicjatywy jak Piknik Olimpijski czy Olimpiada Przedszkolaka.

Parafiadę rozpoczęła msza św. w parafii Michała Archanioła a potem uczestnicy przybyli na stadion AWF. Tam w obecności władz uczelni, miasta, księży i opiekunów, imprezę oficjalnie rozpoczął dziekan Andrzej Biernat. – Przyjechaliście tutaj żeby rywalizować, ale warto pamiętać kto powinien być na pierwszym miejscu. Życzę wam żebyście potrafili rywalizować po chrześcijańsku – mówił proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 20.

Justyna Dragan

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe