W najnowszym numerze "Słowa"

  • 15.05.2017, 18:42 (aktualizacja 15.05.2017 21:11)
  • www.slowopodlasia.pl
W najnowszym numerze "Słowa"

>> Podejrzane samochody pojawiają się w pobliżu szkół i okolicach, a ich pasażerowie nagabują dzieci. Od kilku tygodni rodzice straszą się przekazywaną pokątnie informacją. Czy mieszkańcy regionu niepotrzebnie panikują, czy jednak doniesienia mają umocowanie w rzeczywistości? Postanowiliśmy sprawdzić dwa tropy.

>> Przedstawiciele Fundacji TARA zastali w jednym z gospodarstw w gminie Kąkolewnica zdziczałe zwierzęta i szczątki ich kompanów. W lesie bytował dwuletni ogier pozostawiony samemu sobie na cały rok. W tym gospodarstwie, kilka kilometrów od siedziby Urzędu Gminy, przez lata zwierzęta zjadały zwierzęta. Czemu nikt ich dotąd nie odebrał?

>> Odsłonięcie pamiątkowej tablicy, historyczna inscenizacja, parady jeździeckie i hodowlane i niezwykli goście z Dalekiego Wschodu - relacja z obchodów 200-lecia najstarszej państwowej stadniny arabów 

>> Bialczanin, który otrzymał złoty medal za długoletnią służbę od prezydenta Andrzeja Dudy, postanowił go jednak zwrócić, bo czuje się urażony słowami głowy państwa. Dlaczego w liście do prezydenta napisał, że przyznając mu to odznaczenie popełnił "okropną pomyłkę"?

>> Od 15 maja międzyrzeczanie mogą zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego. Na realizację wybranego projektu radni przeznaczyli 100 tys. zł.

>> Kiedy zostaną uruchomione elektrownie wiatrowe pod Parczewem? Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji. Wiatraki trzeba rozebrać – napierają. Oskarżają lokalne władze o liczne błędy.

>> Dwunastu nowych inwestycji, jak naliczyli urzędnicy ratusza, doczekają się wkrótce mieszkańcy Radzynia. By je zrealizować, władze zaciągną kredyt w wysokości 1,5 mln zł.

W wydaniu znajdziecie cotygodniową dawkę najświeższych wiadomości sportowych, kalendarz imprez, relacje z wydarzeń kulturalnych oraz artykuł o założycielu Akademii Bialskiej. Zaprezentujemy fotografie wszystkich kandydatów plebiscytu "Dziecko na okładkę" wraz z pierwszym kuponem do głosowania.

Zapraszamy do lektury!

www.slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe