Pierwszy ślub prezydenta

  • 18.05.2017, 09:20 (aktualizacja 18.05.2017 10:13)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Pierwszy ślub prezydenta
Prezydent Dariusz Stefaniuk udzielił pierwszego podczas swojej kadencji ślubu. Ceremonia odbyła się w sobotę 6 maja w bialskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

Udzielanie ślubów cywilnych jest jednym z zadań wpisanych w funkcję pełnioną przez prezydenta miasta. Na specjalną prośbę pary włodarz może poprowadzić tę uroczystość. Na to, aby to właśnie prezydent Stefaniuk udzielił ślubu, zdecydowała się para z Białej Podlaskiej. Okazuje się, że podczas ceremonii ogromne emocje towarzyszyły nie tylko nowożeńcom, ale samemu prezydentowi, dla którego był to debiut w tej roli.

– Była to wyjątkowa chwila, także dlatego, że poprosili mnie o to moi przyjaciele. Wydarzenie zapamiętam jako kameralną ceremonię, w której wzięli udział najbliżsi pary młodej. Udzielanie ślubu to duża odpowiedzialność. Wszystkim udzieliła się podniosła atmosfera. To wydarzenie, które będę pamiętać przez lata – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Dotychczas była to jedyna skierowana do prezydenta miasta prośba od pary planującej zawarcie związku małżeńskiego, aby to właśnie on poprowadził tę uroczystość. Jeśli będą kolejne, prezydent Stefaniuk w miarę możliwości, postara się znaleźć miejsce w swoim kalendarzu na spełnienie tej prośby.

 – Na co dzień udzielaniem ślubów zajmują się znakomicie przygotowani pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego. Mój kalendarz jest bardzo napięty, a wolne weekendy staram się poświęcić rodzinie, dlatego też proszę o zrozumienie, jednak w miarę możliwości, na prośbę pary młodej, jest możliwość udzielenia ślubu – dodaje prezydent.

Monika Pawluk

 

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kop
kop 19.05.2017, 12:59
oj tam ślub. rejestracja

Pozostałe