Rowerowy tor przeszkód i sztuczne oddychanie

  • 19.05.2017, 13:59 (aktualizacja 19.05.2017 14:55)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Rowerowy tor przeszkód i sztuczne oddychanie
Gimnazjaliści z Dębowej Kłody oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu osiągnęli najlepsze wyniki w finale Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i powalczą o palmę pierwszeństwa w województwie lubelskim.

Finałowy etap powiatowego turnieju rozegrano 10 maja w Zespole Szkół Samorządowych w Dębowej Kłodzie. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu parczewskiego. Rozwiązali test z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów oraz znajomości znaków drogowych. Potem na placu szkolnym, na którym zaaranżowano miasteczko ruchu, odbył się etap praktyczny. Uczniowie musieli przebyć je na rowerach, a następnie pokonać rowerowy tor przeszkód. To nie wszystko, bo kolejnym zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnościami z zakresu pomocy przedmedycznej.

Drużynowo wygrało PG w Dębowej Kłodzie. Na drugim miejscu uplasował się team z PG w Parczewie, a na trzecim PG z Sosnowicy. Wśród szkół podstawowych zwycięzcami zostali uczniowie ze SP w Jabłoniu. Drugie miejsce zajęli żacy z Gęsi, trzecie z Sosnowicy. Jakub Madej z Publicznego Gimnazjum w Dębowej Kłodzie i Karolina Tkaczyk z tamtejszej Szkoły Podstawowej byli najlepsi indywidualnie.

Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Parczewie oraz Polski Związek Motorowy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej i Zespołem Szkół Samorządowych w Dębowej Kłodzie.

Beata Malczuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe