Piłkarka UKS Piątka Plus w reprezentacji

  • 19.05.2017, 22:14 (aktualizacja 19.05.2017 22:33)
  • (AK)
Piłkarka UKS Piątka Plus w reprezentacji UKS Piątka Plus Biała Podlaska
Barbara Maksymiuk, piłkarka UKS Piątka Plus Biała Podlaska, znalazła się wśród zawodniczek powołanych przez trenerkę Patrycję Jankowską na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15, zaplanowane w Pruszkowie od 26 do 28 maja.

13-letnia Maksymiuk trenuje w klubie w Białej Podlaskiej od czterech lat. W tym czasie uczestniczyła w wielu turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich i finałach krajowych z kadrą województwa lubelskiego, w ubiegłym roku była najskuteczniejszą zawodniczką wojewódzkiego turnieju finałowego "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" z 23 bramkami na koncie. Była również wielokrotnie wybierana najlepszą zawodniczką różnych turniejów. Basia wraz klubem uczestniczyła w nieoficjalnych mistrzostwach Polski dzieci - Pucharze Tymbarku, w 2016 roku była „Twarzą Tymbarku”, jej wizerunek znajdował się na plakatach turniejowych i produktach tej firmy. Jest pogodną, lubianą zawodniczką, z wielką pasją do piłki nożnej, jak zaznaczają trenerzy Jarosław Romaniuk i Patryk Romaniuk.

Barbara Maksymiuk idzie w ślady Klaudii Lefeld, piłkarki ekstraklasowego AZS PSW Biała Podlaska, która również była w przeszłości powoływana między innymi do reprezentacji Polski do lat 15. Obecnie trener polskiej kadry do lat 19, Marcin Kasprowicz, regularnie powołuje Klaudię na zgrupowania i mecze prowadzonej przez siebie reprezentacji, ostatnio na zgrupowanie w Pruszkowie od 22 do 24 maja. To będą ostatnie przygotowania przed meczami drugiej rundy eliminacji tegorocznych mistrzostw Europy do lat 19, w eliminacjach Polki od 7 do 12 czerwca zmierzą się w Niemczech z gospodyniami oraz ze Szwajcarkami i Islandkami. Turniej finałowy rozegrany zostanie w sierpniu w Irlandii Północnej, awans do niego z eliminacji uzyska sześciu zwycięzców grup oraz jeden zespół z drugiego miejsca z najlepszym bilansem.

(AK)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe