Radzyń Podlaski zatrzymał nawet ekspresy! [WIDEO]

  • 13.06.2017, 10:36 (aktualizacja 13.06.2017 13:02)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski zatrzymał nawet ekspresy! [WIDEO] Jaonna Danielewicz
To było historyczne powitanie. Wójt gminy Radzyń Podlaski z rąk prezesa PKP Intercity otrzymał konduktorską czapkę i tablicę informacyjną z numerami pociągów na linii Warszawa-Lublin, które teraz zatrzymują się w Bedlnie Radzyńskim. Tak 12 czerwca, po prawie 20-letniej przerwie, historia stacji w tej miejscowości rozpoczyna się na nowo.

Pociągi wróciły do powiatu radzyńskiego na zmodernizowaną za 22 mln zł linię Łuków-Parczew. – To nagroda dla was wszystkich, że byliście strażnikami tej kolei, że po tylu latach mieliśmy tu do czego wrócić – mówił Zygmunt Grzechulski, dyrektor zakładu PKP PLK SA Linii Kolejowej w Lublinie. – I tak samo od was zależy teraz sukces tej linii, by za dwa lata pociągi stąd nie znikły.

Ruch został tu przekierowany na około 2 lata z linii Warszawa-Lublin, która właśnie zaczyna być modernizowana. Wszyscy mają jednak nadzieję, że inwestycja nie powstała tylko na dwa lata. – To, że ten peron tu jest, to wyraz przewagi działania nad zaniechaniem – komentował reaktywację linii Józef Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Ekspertów i Menadżerów Transportu Szynowego, wywodzący się z Brzostówca. Tak samo jak zaangażował się w lobbing na rzecz powstania stacji w Bedlnie, tak wierzy teraz, że inwestycja się utrzyma.

Wójt gminy Radzyń, Wiesław Mazurek zapewniał, że mieszkańcy tego terenu przekonają prezesa PKP IC biletami, że warto na tej trasie pociągi utrzymać. – Dla naszych mieszkańców to szansa, by wyjeżdżać dalej do szkół czy pracy i móc wracać często w rodzinne strony.

Cały artykuł w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 24

Joanna Danielewicz

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (85)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe