Piszczac bardziej kulturalnie

  • 20.06.2017, 11:05
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Piszczac bardziej kulturalnie
"Weź kulturę w swoje ręce. Zgłoś swój ciekawy pomysł, a my go sfinansujemy. Zrealizuj ciekawe działania kulturalne" – ogłasza Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu i zachęca mieszkańców do składania wniosków na działania kulturalne.

Już teraz nikt nie będzie mógł powiedzieć, że oferta kulturalna gminy nie spełnia jego oczekiwań. Bo jeśli dotychczas tak było, to właśnie teraz jest dobry moment, żeby to zmienić. Można nie tylko podsunąć pomysł na nową inicjatywę, ale również otrzymać spory zastrzyk gotówki na zrealizowanie jej.

– Każdy, kto ma pomysł na działania kulturalne, które warto byłoby zrealizować w gminie, może złożyć taki wniosek do 26 czerwca. Inicjatywy mogą być różne: zajęcia hobbystyczne, warsztaty, eventy, spotkania ze znanymi ludźmi, wyjazdy kulturalne, wycieczki krajoznawcze. Może chodzić też o edukację kulturalną, powrót do dziedzictwa, do historii, wspomnień, dawne zwyczaje. Kilka propozycji już otrzymaliśmy. Wesprzemy maksymalnie siedem inicjatyw – mówi Łukasz Węda, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.

Każdy pomysł może otrzymać do 7 tys. zł dofinansowania. Najważniejsze, żeby był innowacyjny i włączał mieszkańców gminy. Inicjatywy mogą zgłaszać osoby indywidualne (niepełnoletnie za zgodą rodziców) oraz grupy nieformalne.

Wnioski należy składać na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.piszczac.pl osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Piszczac w kopercie adresowanej na Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu z dopiskiem "Nabór na inicjatywy kulturalne 2017". Należy także przesłać na adres mailowy: gckis@piszczac.pl wersję elektroniczną wniosku. Nabór trwa do 26 czerwca do godz. 13. Wyniki zostaną ogłoszone 27 czerwca na stronie internetowej gminy.

Zespół projektowy będzie opracowywał te pomysły, żeby mieściły się w ramach założeń programu. Projekt "Lokalne inspiracje NCK+ w gminie Piszczac" dofinansowany jest z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017. Inicjatywy będą realizowane od końca lipca do drugiej połowy listopada.

(sb)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe