Radzyń Podlaski: Ludzie w centrum miasta nagle padli

  • 21.06.2017, 23:04 (aktualizacja 21.06.2017 23:28)
  • W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Radzyń Podlaski: Ludzie w centrum miasta nagle padli M. Maliszewski
– Takiej akcji jeszcze nie było w kraju – zapewniają pomysłodawcy flash moba, który spontanicznie powstał w Radzyniu Podlaskim, by zwrócić uwagę ludzi na problem z oddawaniem krwi i szpiku. Manifestacja problemu polegała na kilkudziesięciosekundowym leżeniu na ziemi w centrum miasta.

Filmik "Flash mob Radzyń – Akcja Padnij!" w ramach akcji "Uratuj życie" powstał zupełnie spontanicznie. Ludzie, by go zrobić, skrzyknęli się na Facebooku. – Śledziłem tematykę krwiodawstwa od dłuższego czasu. Wraz z kolegą Jakubem Płechą wpadliśmy na pomysł, że dobrze by było zrobić coś ciekawego w przestrzeni miasta, co zwróciłoby uwagę ludzi na ten problem – mówi Michał Maliszewski, koordynator wydarzenia.

Tak naprawdę uczestnicy zebrali się przed akcją tylko raz, by obgadać, jak ma wszystko wyglądać. – Nie chcieliśmy zwykłego filmu wideo, jakich wiele. Chcieliśmy natomiast, żeby ten obraz coś znaczył – mówi Maliszewski.

Na filmie grupa radzynian wmieszana między zwykłych przechodniów zajmuje się czytaniem gazet na skwerze, spacerowaniem, rozmową przez telefon. W pewnej chwili wszyscy padają na ziemię.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 25.

Joanna Danielewicz

 

W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe