Radzynianie badali poziom cukru i dobrze się bawili

  • 21.06.2017, 21:12 (aktualizacja 21.06.2017 22:28)
  • www.slowopodlasia.pl / Polub nas na Facebooku
Radzynianie badali poziom cukru i dobrze się bawili J. Danielewicz
Po raz kolejny Starostwo Powiatowe zorganizowało piknik rodzinny "Naturalnie zdrowi", by tym razem uczulić mieszkańców na problem cukrzycy. O walce z tą chorobą opowiadał aktor Dariusz Gnatowski, sam chorujący na cukrzycę od wielu lat.

Niedzielne popołudnie warto było spędzić na świeżym powietrzu, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. To właśnie tutaj 18 czerwca odbył się piknik zdrowotny, podczas którego była okazja, by skontrolować swoje zdrowie i trochę się poruszać. – W strategii rozwoju powiatu mamy promocję zdrowego stylu życia. Jednym ze sposobów na realizację tego zadania są właśnie pikniki "Naturalnie zdrowi". Wcześniejszy poświęciliśmy chorobom serca. Dziś mówimy o profilaktyce i leczeniu cukrzycy i osteoporozy – informuje Bogdan Sozoniuk, kierownik wydziału spraw społecznych w Starostwie.

– Dziś za darmo każdy może zrobić tu podstawowe badania w kierunku cukrzycy i osteoporozy, zmierzyć ciśnienie i sprawdzić wagę. Młodsi mają wiele atrakcji i zajęć ruchowych, a rano rozegraliśmy zawody nordic walking, w których w ośmiu kategoriach wiekowych zmierzyło się łącznie około 100 zawodników.

Głównym tematem pikniku była jednak cukrzyca. Właśnie o tej chorobie i radzeniu sobie z nią mówił zebranym Dariusz Gnatowski, aktor teatralny i filmowy, znany choćby z roli Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". – Bardzo się cieszę, że zaprosiliście mnie państwo na wasz piknik do Radzyńskiej Krainy Serdeczności. Oprócz tego, że jestem aktorem, zajmuję się problematyką cukrzycy. Sam choruję i chciałbym opowiedzieć o tej chorobie i walce z nią. Trzeba mieć świadomość, że to choroba przewlekła i podstępna – mówił do zebranych Gnatowski.

Powiat radzyński znajduje się w grupie 10 proc. obszaru województwa lubelskiego, gdzie umieralność na cukrzycę jest najwyższa.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 25

Joanna Danielewicz

 

www.slowopodlasia.pl / Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe