Pożegnanie dwóch dyrektorów

  • 26.06.2017, 11:49 (aktualizacja 27.06.2017 14:42)
  • www.slowopodlasia.pl \ Polub nas na Facebooku
Pożegnanie dwóch dyrektorów
Zakończenie roku szkolnego w dwóch bialskich szkołach ponadgimnazjalnych to także pożegnanie z odchodzącymi dyrektorami. W I LO i ZSZ nr 2 podziękowano za ich wieloletnią pracę. Nie brakowało łez i wruszeń.

W I LO im. J. I. Kraszewskiego 23 czerwca zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, by uroczyście podsumować miniony rok szkolny. Młodzież z najlepszymi wynikami i stuprocentową frekwencją otrzymała nagrody książkowe. Najwyższą średnią - 5,44 osiągnęła jedna z uczennic klasy II. 

Po uroczystej akademii uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje. – Z jednej strony cieszę się, że zaczynają się wakacje, bo można będzie odpocząć. Z drugiej - zbliża się matura i przez wakacje i tak trzeba będzie się uczyć. Jeśli ktoś chce osiągnąć dobre wyniki, ponad 90 procent, to trzeba się uczyć. Latem też pewnie będę uczęszczał na korepetycje – mówi Jakub Paździor, uczeń klasy I.

Zakończenie nauki w szkole dotyczyło uczniów, ale przygodę ze szkołą zakończyli także dwaj pedagodzy. To ks. Grzegorz Bochiński uczący religii i nauczycielka chemii Danuta Malinowska. Pożegnano także dyrektora Przemysława Olesiejuka, który po 10 latach ustąpi miejsca obecnemu wicedyrektorowi Ireneuszowi Szubarczykowi. – Szkoda, że pan dyrektor odchodzi, bo dużo zrobił do szkoły. W ostatnich latach szkoła przeszła wiele remontów – zauważa Jakub.

 – Jesteście wspaniałą, zdolną i najlepszą w mieście młodzieżą. Cieszę się, że mogłem was poznać i razem mogliśmy tworzyć tą szkołę i naszą wspólną historię. Mam nadzieję, że w dorosłym życiu będziecie mieli śmiałość w poznawaniu świata  – mówił z kolei do uczniów odchodzący dyrektor. Pożegnał też kadrę i radę rodziców, z którą współpracował na rzecz szkoły.

To nie jedyne pożegnanie, do którego doszło 23 czerwca. W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 stanowisko dyrektora opuści Daniel Sikona. Jego funkcję po wakacjach pełnić będzie Ryszard Dołęga. Podczas zakończenia roku szkolnego Sikona podkreślił, że młodzież odnosi sukcesy w konkursach zawodowych, ale realizują się też na polach artystycznych. To wszystko, jak zaznaczył, odbywa się w przyjaznej atmosferze. – Bardzo się cieszę, że będzie ta kontynuacja. To dobra praktyka, z pewnością zapewni dobry klimat. Będziecie pracowali z człowiekiem, którego znacie od wielu lat – skomentował prezydent Dariusz Stefaniuk wręczając Sikonie okolicznościową nagrodę. 

(jd)
www.slowopodlasia.pl \ Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe