Janowskie impresje muzyczne

  • 28.06.2017, 09:06 (aktualizacja 30.06.2017 15:07)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Janowskie impresje muzyczne
Po raz osiemnasty w Janowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Impresje Muzyczne. Impreza, która odbyła się 16 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, skierowana była do lokalnych artystów prezentujących różne gatunki i formy muzyczne.

Początkowo impreza odbywała się na zasadzie przeglądu. Dopiero później przekształciła się w konkurs. Z czasem każdy chciał sprawdzić swoje umiejętności na forum powiatu, dlatego teraz zapraszane jest profesjonalne jury, które ocenia każdy występ.

– Niektórzy wykonawcy kultywują piękne tradycje, dzielą się utworami ze społeczeństwem. Są też tacy, którzy dopiero co zaczynają, pod opieką swoich mentorów. Kształtują dzięki temu swoją osobowość, ale także charakter, wytrwałość i dyscyplinę. Dzięki temu dzielą się z nami muzyką – mówił Jacek Hura, wójt gminy Janów Podlaski.

W sumie w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 21 uczestników w trzech kategoriach: soliści, duety oraz zespoły wokalne i instrumentalne. – Wykonawcy prezentujący się na impresjach muzycznych już zaistnieli na ogólnopolskich festiwalach. To nie jest ich kolejna próba pokazania się. W pewien sposób jest to też integracja muzyczna, bo uczestnicy chcą zobaczyć, jak prezentują się na scenie inni wykonawcy. To są artyści na dużą scenę – mówi Wiesława Tur, dyrektor GOK w Janowie Podlaskim.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim ze wsparciem bialskiego Starostwa Powiatowego. – Do imprezy podeszliśmy bardzo poważnie. Zaprosiliśmy profesjonalne jury, jest też dobre nagłośnienie. Chcemy, żeby każdy miał dobre warunki do wykonywania swoich utworów – dodaje dyrektor GOK. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe