Przybywa sztafeta Biegu Pokoju

  • 30.06.2017, 14:26 (aktualizacja 30.06.2017 16:02)
  • (AK)
Przybywa sztafeta Biegu Pokoju
W naszym regionie gościć będziemy uczestników sztafety Biegu Pokoju (Peace Run). Bieg ten każdego roku gości w ponad stu krajach na pięciu kontynentach i jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, w którym biorą udział setki tysięcy uczestników.

Celem biegu jest upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie poprzez sport uniwersalnych wartości: przyjaźni, harmonii, tolerancji między jednostkami i między narodami. Sztafeta 1 lipca zagości w Białej Podlaskiej. O godzinie 11.45 planowane jest spotkanie przy rondzie na ulicy Lubelskiej, następnie sztafeta uda się w kierunku ronda w Sidorkach, przebiegając między innymi przez Plac Wolności. Każdy może dołączyć do biegu i wycofać się w dogodnym dla niego momencie. Udział zapowiedzieli już m. in. przedstawiciele Klubu Biegacza Biała Biega, nie zabraknie też przedstawicieli miasta.  

Sztafeta zaplanowana została między innymi na trasach: Przeworsk-Biłgoraj-Zamość, Chełm-Włodawa-Wisznice, a 1 lipca na trasie Biała Podlaska-Piszczac-Terespol, z kolei 2 lipca na trasie Terespol-Brześć.      

Każda osoba, która chce dołączyć do biegu Peace Run musi stosować się do poleceń organizatora biegu, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek podczas trwania biegu. Każdy z uczestników musi być zdrowy, aby przebiec wyznaczony przez siebie odcinek trasy. W czasie biegu na trasie uczestnicy biegną eskortowani przez dwa samochody z napisami PEACE RUN, biegacze ekipy Peace Run ubrani są w koszulki z nadrukiem „Peace Run” i biegną z przodu, na końcu i z boków grupy, aby oddzielić kolumnę uczestników od ruchu drogowego i  korygować ustawienie biegaczy.

(AK)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe