Biała na trasie Biegu Pokoju

  • 2.07.2017, 15:27 (aktualizacja 05.07.2017 12:06)
  • Polub nas na Facebooku
Biała na trasie Biegu Pokoju
Sztafeta organizowanego na wszystkich kontynentach Biegu Pokoju 1 lipca dotarła na plac Wolności. Uczestnikom towarzyszyli członkowie klubu Biała Biega oraz władze miasta i mieszkańcy.

Sztafeta, która zmierza w stronę Mińska na Białorusi, bieg rozpoczęła w kwietniu w Irlandii. Na finiszu spotka się z drużynami z Rosji, Ukrainy i innych krajów Europy.

– Ten rok jest rokiem szczególnym, bo przypada w nim trzydziesta rocznica biegu. Został on wymyślony przez Sri Chimnoy. Był świetnym biegaczem, muzykiem oraz wielkim miłośnikiem pokoju. Robił wiele rzeczy by ten pokój pokazać i dzielić się nim z ludźmi na świecie. On wierzył, że świat może żyć w pokoju, jeśli ludzie będą go mieli w sobie – opowiedziała Shamala, jedna z uczestniczek sztafety. Oprócz mieszkanki Szkocji, przez Białą przebiegli m.in. Chorwaci, Ukraińcy, Polacy i  Austriacy.

Przy granicy miasta przywitali ich bialscy biegacze oraz wiceprezydent Michał Litwiniuk wraz z małżonką. Dziękując za wizytę, podkreślił, że to co robią jest bardzo ważne, a Biała jest otwarta na takie inicjatywy. Litwiniuk podarował biegaczom drobne upominki, by nie zapomnieli o tej wizycie.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 27.

(jd)

 

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe