Zbliża się kolejna edycja sztuki ziemi

  • 4.07.2017, 09:39 (aktualizacja 05.07.2017 14:46)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Zbliża się kolejna edycja sztuki ziemi
Kolejna, siódma edycja Land Art Festiwal, czyli sztuki ziemi, po raz trzeci odbędzie się na terenach gminy Janów Podlaski. To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z nietypowymi i ciekawymi wizjami artystów, którzy pokażą swoje instalacje na świeżym powietrzu. Spacer odbędzie się 15 lipca, a wcześniej odbędzie się szereg zbliżonych tematycznie wydarzeń.

Realizacja projektów przez artystów rozpocznie się 6 lipca. Spacer będzie miał swój początek na skrzyżowaniu drogi Bubel Granna z trasą Janów Podlaski-Gnojno. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie droga. Póki co organizatorzy nie chcą zdradzać zbyt wiele. – To droga w znaczeniu symbolicznym. Każdy artysta dedykuje swoją pracę miejscu i pokazuje swoje autorskie wizje, które mogą odnosić się nawet do osobistych przeżyć – mówi Barbara Luszawska, organizator Land Art Festival z fundacji Latająca Ryba.

W tym roku przybędzie 24 artystów z całego świata, którzy zaprezentują różne kategorie sztuki. Będzie film, fotografia czy performance. Artyści przyjadą m.in. z Nowej Zelandii, Włoch, Niemiec, Ukrainy czy Białorusi. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czy w tym roku pojawi się więcej miłośników nietypowej sztuki ziemi? Organizatorzy zauważyli, że coraz więcej osób interesuje się imprezą, ale zależy im na tym, żeby nie była to masowa impreza. – Chcemy, żeby wydarzenie utrzymało pewien wymiar artystyczny. Cieszymy się, że przyjeżdżają ludzie z lokalnych miejscowości. Oczywiście pojawiają się osoby z dużym miast, ale zawsze podkreślam, że ważne jest to, czy ta sztuka podoba się mieszkańcom lokalnym – tłumaczy Luszawska.

Oprócz spaceru wernisażowego odbędzie się szereg dodatkowych imprez, które mają uatrakcyjnić imprezę. Wszystko rozpocznie się 8 lipca Nocą Kupały, gdzie zaprezentowane zostanie widowisko obrzędowe Noc Świętojańska, zrealizowane przez Teatr Wiejski Czeladońka. Wystąpi też Teatr Ognia, który pokaże "Bity Kupały". Później, 14 lipca, w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim oraz na Zamku Biskupin, pokazane zostaną prace Ralfa Witthausa oraz rysunki Mariusza Tarkawina. Przed samym spacerem zobaczymy widowisko audiowizualne w technice mappingu 3D "Monady" którego realizacją zajął się Bart Wolniewicz. A do końca festiwalu będzie można oglądać plenerowe wystawy fotografii prac land artu z poprzednich edycji. Odbędą się też warsztaty dla dzieci "Mały Land Art" w świetlicy wiejskiej w Bublu Granna.

(mm)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe