Inwestycja za 8 milionów

  • 7.07.2017, 09:45 (aktualizacja 07.07.2017 09:51)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Inwestycja za 8 milionów
Informację na temat planów inwestycyjnych GDDKiA na drogach krajowych w województwie lubelskim przywieźli do Radzynia w piątek 30 czerwca parlamentarzyści PiS Grzegorz Bierecki i Janusz Szewczak. W ciągu drogi krajowej nr 19 od Radzynia do Turowa ma powstać inwestycja za 8 mln zł.

– Wczoraj zatwierdzony został program inwestycyjny dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim. Na odcinku Radzyń-Turów powstanie ciąg pieszo-jezdny. Wartość tej inwestycji to 8 mln 135 tys. zł. Bardzo istotne jest, że dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze – poinformował senator Bierecki.

Na zaplanowanym pod inwestycję odcinku oprócz chodnika ze ścieżką rowerową powstaną oświetlone przejścia drogowe, doświetlone zostaną skrzyżowania, zbudowane cztery przepusty i jedna kładka.

– Od wielu lat zabiegaliśmy o tę inwestycję, kierując do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wiele pism. Po ostatnich deklaracjach naszej gminy, że chce partycypować w kosztach przedsięwzięcia w wysokości 5 proc. wartości inwestycji, i przy wsparciu parlamentarzystów udało się ruszyć z miejsca to przedsięwzięcie – mówi wójt radzyńskiej gminy Wiesław Mazurek. Przyznaje, że przez lata gmina zbierała i wysyłała do lubelskiego oddziału GDDKiA statystyki dotyczące wypadków na tej drodze. – Tu zginęło naprawdę wiele osób.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 27

Joanna Danielewicz

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe