Policjanci przejęli nielegalną kontrabandę

Policjanci przejęli nielegalną kontrabandę
Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej 30 czerwca znaleźli w bagażniku osobowej skody 1500 paczek papierosów bez akcyzy. Dwaj mieszkańcy Otwocka w wieku 64 oraz 65-lat usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy.

To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskiej akcyzy. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej K-2 w Międzyrzecu Podlaskim. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że podróżujący autem mężczyźni przewozić mogą "kontrabandę". Informacje potwierdziły się. W bagażniku auta ujawnili ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policję i strażników granicznych, a 64- latek oraz jego o rok starszy kompan, którzy są mieszkańcami Otwocka zatrzymani zostali do wyjaśnienia. – Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 36 tys. zł. W miniony weekend mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy jest naruszeniem przepisów karno-skarbowych i grozi karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

(jd)

Justyna Dragan
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe