Coraz bliżej budowy autostrady A2?

  • 11.07.2017, 09:18 (aktualizacja 11.07.2017 10:39)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Coraz bliżej budowy autostrady A2?
Jest dobra wiadomość dla kierowców. Całkiem realna staje się budowa kolejnego odcinka autostrady A2, do Białej Podlaskiej. Rząd PiS podniósł limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Część tej kwoty ma zostać przeznaczona na realizację trasy Via Carpatia, ale znajdą się również pieniądze na A2.

Rząd podniósł limit finansowy ze 107 do 135 mld zł (z perspektywą do 2025 r). Z tych pieniędzy ma skorzystać droga ekspresowa S17 Warszawa-Hrebenne. Pozostała kwota, czyli jakieś 7 mld zł, ma być przeznaczona na autostradę biegnącą m.in. przez Białą Podlaską. Droga ma przebiegać aż do granicy z Białorusią. Argumentem dla PiS jest powstający terminal w Małaszewiczach. Ma to połączyć autostrady nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Szczegóły mają być znane pod koniec roku. Wtedy też zaprezentowana będzie lista inwestycji sfinansowanych w ramach tych dodatkowych funduszy.

Według opozycji same deklaracje nie wystarczą, potrzebne są konkretne projekty i działania. – Zwiększanie planowanych środków na drogi jest tylko działaniem wirtualnym. Znacznie ważniejsze jest ogłaszanie nowych przetargów na dokumentację i prace budowlane. A z tym jak do tej pory jest bardzo słabo – zauważa Stanisław Żmijan, poseł PO.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 28.

(mm)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
R
R 12.07.2017, 09:27
PISiory podniosą ceny paliw o 25gr, to i troche trzeba przeznaczyc na szczytny cel, żeby ludzi ogłupić...

Pozostałe