Czujemy tutaj fantastyczną energię

  • 11.07.2017, 09:20 (aktualizacja 11.07.2017 10:37)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Czujemy tutaj fantastyczną energię
We wsi Bubel Łukowiska wystartowała kolejna edycja sztuki ziemi, czyli Land Art Festiwal. Autorzy, którzy zjechali się z całego świata, już rozpoczęli pracę nad instalacjami na świeżymi powietrzu. Dla miłośników sztuki będzie to doskonała okazja do zapoznania się z nietypowymi i oryginalnymi pracami.
To już siódma edycja festiwalu, która wcześniej miała miejsce m.in. w Kazimierzu Dolnym i na Roztoczu. Od trzech lat jednak impreza odbywa się w okolicach wsi Bubel Łukowiska. 
Festiwal według organizatorów jest swego rodzaju fuzją natury, kultury i sztuki. Chcą korzystać z zasobów natury, by wprowadzać tam elementy sztuki. – Idziemy z ambitną sztuką w krzaki, na pole czy do lasu. Od wielu lat zapraszamy artystów z Polski i całego świata. To profesjonalni artyści, którzy pracują w obszarze sztuki od wielu lat. Pamiętamy też o studentach, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sztuką – opowiada Jarosław Koziara z fundacji Latająca Ryba.
 
Oprócz spaceru wernisażowego 15 lipca odbędzie się szereg dodatkowych imprez, które mają uatrakcyjnić wydarzenie. 14 lipca w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim oraz na Zamku Biskupim pokazane zostaną prace Ralfa Witthausa oraz rysunki Mariusza Tarkawina. Przed samym spacerem zobaczymy widowisko audiowizualne w technice mappingu 3D "Monady", którego realizacją zajął się Bart Wolniewicz. A do końca festiwalu będzie można oglądać plenerowe wystawy fotografii prac z poprzednich edycji. Odbędą się też warsztaty dla dzieci "Mały Land Art" w świetlicy wiejskiej w Bublu Granna. Wydarzenie wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, grupa Arche oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Maciej Maciejuk

 
Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe