Szkoły z milionowym dofinansowaniem

  • 11.07.2017, 09:44 (aktualizacja 11.07.2017 10:35)
  • Monika Pawluk
Szkoły z milionowym dofinansowaniem
Powiat bialski otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln zł na realizację projektu "Rozwój infrastruktury szkół zawodowych prowadzonych przez powiat bialski". Aż dwie międzyrzeckie placówki skorzystają dzięki temu dofinansowaniu.

3 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego odbyło się podpisanie umowy na realizację projektu. Powiat bialski reprezentowali: starosta Mariusz Filipiuk, wicestarosta Janusz Skólimowski i skarbnik powiatu Stefan Klimiuk.

Celem projektu jest poprawa warunków kształcenia zawodowego i ustawicznego. Z dofinansowania skorzystają trzy placówki z powiatu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich i Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim oraz Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim.

Dzięki dofinansowaniu uczniowie będą mogli kształcić się w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej pod kątem wyposażenia i doposażenia warsztatów oraz pracowni. Zakres projektu obejmuje prace modernizacyjne istniejącej już infrastruktury, przeznaczonej do kształcenia praktycznego, oraz zakup wyposażenia zgodnego z rekomendacjami Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W międzyrzeckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych planowane jest wykonanie prac modernizacyjnych w budynku warsztatów, budynku magazynowym i garażach. Wymienione zostaną drzwi, przebudowane ścianki działowe, sanitariaty, wykonane posadzki w sali ślusarskiej, dach, rynny i nowe okna. Budynek zostanie odmalowany z zewnątrz i wewnątrz.

W Zespole Szkół Ekonomicznych planowane są: wymiana instalacji elektrycznej, remont schodów wewnętrznych, wykonanie dachu, a także instalacji fotowoltaicznej.

Podobne prace remontowo-modernizacyjne zostaną przeprowadzone również w budynku Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim.

(mp)

Monika Pawluk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe