Margaret i Exaited bawiły publiczność w Wisznicach

  • 11.07.2017, 10:03 (aktualizacja 12.07.2017 10:20)
  • Monika Pawluk
Margaret i Exaited bawiły publiczność w Wisznicach
Pod znakiem muzyki i rozrywki upłynęły tegoroczne Dni Wisznic. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Największą publiczność zgromadził występ popularnej wokalistki Margaret.

Zanim jednak na scenę wkroczyły gwiazdy okazję do zaprezentowania własnej twórczości miały lokalne zespoły. Jako pierwszy zaśpiewał działający przy Polskim Związku Emerytów i Rencistów chór seniorów Aster z Wisznic. Artyści w tym roku świętują swój jubileusz, bo już od dziesięciu lat występują na scenie.

– Jeździmy wszędzie tam gdzie nas zaproszą. Są to różne festiwale gminne, powiatowe i o szerszym zasięgu i różnej tematyce. Wykonujemy pieśni ludowe, maryjne, pasyjne i patriotyczne. Przez dziesięć lat udało nam się uzbierać wiele nagród – mówi Anna Trofimiuk.

Ale jak przyznają członkowie chóru, nie tyle co nagrody ważna jest dla nich możliwość wspólnego działania. – Mamy próby raz w tygodniu. To są takie miłe spotkania, pożartujemy, pośmiejemy się i czas wspólnie mija – uśmiecha się Alicja Borsuk.

 Święto gminy to również dobry czas do podsumowania samorządowej działalności. O takie drobne podsumowanie pokusił się wójt gminy Piotr Dragan, otwierając imprezę. Podkreślał, że miniony rok, był rokiem oszczędności, ale też czasem przygotowania do ważnych inwestycji drogowych i wodociągowych. – Zasłużyliśmy wszyscy na odpoczynek. Myślę, że tego dostarczy dzisiejsze spotkanie z kulturą rożnych odmian, tą lokalną, ale i szerszą. Dzisiejsza impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, którzy życzliwie wsparli jej organizację – mówił wójt.

Na scenie pojawili się także uczniowie Szkoły Muzycznej Music Fun, grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach. Bawiła publiczność również grupa Polesie z Horodyszcza, grupa cyrkowa Mali Wytrwali z Zaliszcza i orkiestra dęta z Brześcia. Spektakl zaprezentował też teatr Ten.

Było coś również dla fanów muzyki disco polo. Na godz. 18 zaplanowano występ gwiazdy tego gatunku – grupy Exaited. Tuż po jej występie dawkę humoru zapewni kabaret Made in China z Zielonej Góry. Największą publiczność na wisznickim stadionie zgromadził jednak występ gwiazdy wieczoru Margaret. Na zakończenie zagrał zespół The Monsters.

Monika Pawluk

Monika Pawluk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe