Piękno Podlasia na rajdzie rowerowym (GALERIA)

  • 11.07.2017, 13:14 (aktualizacja 11.07.2017 13:27)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Piękno Podlasia na rajdzie rowerowym (GALERIA)
Piąta edycja Nadbużańskiego Rajdu Rowerowego odbyła się 8 lipca. Pod Zamkiem Biskupim pojawiło się wielu miłośników aktywnego spędzania czasu.

W rajdzie wzięło udział około 100 zawodników. Głównym celem rajdu była promocja regionu. Trasa obejmowała dwa dystanse - krótszy, rekreacyjny oraz dłuższy sportowy. Całość dystansu to 120 km. 

– Poprzez rajd rowerowy chcieliśmy pokazać piękno naszych terenów. Te miejsca są bardzo słabo rozreklamowane. Nie ma tutaj fabryk przemysłowych, są cudowne trasy rowerowe i piesze, więc warto rzucić na nie okiem – mówi Zbigniew Aftaruk, prezes stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty.

Na imprezie pojawił się również Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy a także wicemistrz olimpijski, który zachęca do poznawania wschodniego regionu. – Mam wielki sentyment do tych ziem, ponieważ tutaj są moje korzenie. Chcemy zachęcić ludzi do przyjeżdżania tutaj. Polacy obecnie znajdują czas na swoje pasje, czyli bieganie i jazda na rowerze, bo daje im to radość. Warto zapraszać ich w takie miejsca i promować region – opowiada kolarz.

Organizatorem rajdu było stowarzyszenie "Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty". Oprócz pokonania trasy odbyło się spotkanie w związku z promocją książki Czesława Langa pt. "Zawodowiec".

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe