Dzieci prowadziły traktor, tragedia gotowa!

  • 12.07.2017, 09:31 (aktualizacja 12.07.2017 10:13)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Dzieci prowadziły traktor, tragedia gotowa! KPP Radzyń Podlaski
Dwaj bracia w wieku 14 i 13 lat wyjeżdżając ciągnikiem na drogę doprowadzili do groźnego zderzenia z audi A4. Ciągnik wywrócił się na pobocze. Pięć osób, w tym troje nieletnich, trafiło do szpitala.

W czwartek 6 lipca przed południem traktor ursus włączał się do ruchu na ul. Radzyńskiej w Wohyniu. Za kierownicą maszyny siedział 14-latek. Towarzyszył mu 13-letni brat, siedzący na błotniku ciągnika. – Prawdopodobnie w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu traktorzysta doprowadził do zderzenia z samochodem audi A4 – relacjonuje Piotr Mucha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Osobowym autem kierował 54-latek z gminy Wohyń. Wiózł dwie kobiety w wieku 46 i 77 lat oraz pięcioletnie dziecko. – W wyniku uderzenia ciągnik przewrócił się. Kierujący nim 14-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Trafił tam również jego 13-letni brat i pasażerowie audi: 5-letni chłopczyk i dwie kobiety. Kierowca audi nie odniósł obrażeń – informuje rzecznik.

O tym, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte i kto je poniesie, policja na razie nie mówi. – Wiadomo, że zostało złamanych kilka przepisów ruchu drogowego. Kierowca ciągnika nie miał uprawnień do kierowania i przewoził pasażera w niedozwolony sposób. Do wypadku doszło, bo wymusił pierwszeństwo, włączając się do ruchu. Jednak teraz najistotniejsze jest to, jak zakwalifikowane zostanie zdarzenie. Jeśli biegli stwierdzą u poszkodowanych uszczerbek na zdrowiu ponad siedem dni, będzie to wypadek. Jeśli nie – kolizja. Od tego uzależniony będzie wniosek do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, bo tam właśnie trafi ostatecznie sprawa – tłumaczy rzecznik Mucha.

Joanna Danielewicz

Więcej w papierowym i internetowym wydaniu Słowa nr 28

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe