Muzeum historyczne w czemiernickim pałacu

  • 12.07.2017, 10:15 (aktualizacja 12.07.2017 10:40)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Muzeum historyczne w czemiernickim pałacu Palazzo in Fortezza (fb)
Od niedawna w Palazzo in Fortezza działa muzeum historyczne. Bezpieczne schronienie znalazło tu ponad 2,5 tys. eksponatów. Część wystawiono na pokaz w ekspozycji stałej.

Pamiątki związane z militarną przeszłością regionu od XVII wieku do okresu II wojny światowej włącznie trafiły do pałacu Firlejów dzięki porozumieniu zawartemu ze Stowarzyszeniem Historycznym im. 8. Pułku Piechoty Legionów. – Dotychczas eksponaty przechowywane były w pałacu w Kocku. Stowarzyszenie nie porozumiało się jednak w sprawie dalszego korzystania z pomieszczeń i postanowiło skorzystać z gościnności zaoferowanej przez pałac w Czemiernikach – informuje Kamil Zydlewski, menadżer pałacu w Czemienikach. Ekspozycja znajduje się w budynku bramnym kompleksu. Zwiedzać ją można od 10.00 do 16.00 od środy do niedzieli.

Tym samym w powiecie radzyńskim działa pierwsze muzeum historyczne. A na prezentowanej wystawie znajdziemy zbroję husarską, stroje z epoki, zastawę stołową datowaną na XVII wiek, a nawet carską laskę Mikołaja II.

Joanna Danielewicz

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 28

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe