Cztery nacje na jarmarku

  • 14.07.2017, 12:49
  • Polub nas na Facebooku
Cztery nacje na jarmarku
Jarmark u Radziwiłła, podczas którego wystąpią zespoły z Macedonii, Meksyku Hiszpanii i Polski, odbędzie się 16 lipca.

Koncert zostanie zorganizowany w ramach XXXII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, które potrwają w Lublinie od 15 do 21 lipca. Na deskach bialskiego amfiteatru zaprezentują się żywiołowe i różnorodne zespoły.

Najpierw pokaże zespół Mirce Acev z Macedonii działający przy Uniwersytecie Św. Cyryla i Metodego w Skopje, który zaprezentuje tradycyjne tańce oraz pieśni ze wszystkich regionów tego kraju.

Kolejną grupą na scenie będzie hiszpańska Sociacion de Danzas Estampas Burgalesas, która liczy 300 członków. Na scenie pojawią się choreografie z wykorzystaniem mieczy, wstążek, obręczy i tamburynów. Grupie towarzyszy śpiewająca kapela grająca na kastanietach, tamburynach, harmonice szklanej, mandolinie i lutni.

Meksykański zespół Ballet Folklorico Infantil Coahuila z Meksyku zapewni bogaty program złożony z tańców z wielu regionów kraju, przepełnione różnorodną symboliką, a także  choreografie z wykorzystaniem maczet. Tancerzom towarzyszą muzycy grający na tradycyjnych instrumentach muzycznych.

Nie zabraknie też bialskich grup. W niedzielę wystąpią:  Zespół Pieśni i Tańca Podlasiacy wraz z Kapelą Ludową Podlasiacy, Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Tańca Ludowego Biawena.

 

(jd)

Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe